25 kwietnia 2019, Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile, 19 IV

Z inicjatywy naszych uczennic i uczniów bierzemy udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
 W piątek 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, przekazujemy mieszkankom i mieszkańcom Warszawy papierowe żonkile - symbol szacunku i pamięci o powstaniu.
Tegoroczna akcja ma szczególny wymiar, ponieważ rok 2019 jest w Warszawie rokiem Marka Edelmana - ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta.

Przed akcją wspólnie obejrzeliśmy film "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943" >>>

Szkolnymi koordynatorkami akcji są Joanna Janiak. i Katarzyna Witkowska.