21 czerwca 2021, Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Osiągnięcia zawodowe, nagrody, stypendia, wyróżnienia, dokonania środowiska 21 SLO w ostatnich latach.

Absolwenci naszego humanistycznego liceum są coraz bardziej widoczni w różnych sferach życia naukowego i artystycznego, nagrody otrzymuje także nasza kadra. Poniżej zamieszczamy (w układzie alfabetycznym) informacje o nagrodach i stypendiach przyznanych w ostatnim okresie.

  1. Krzysztof Aleksandruk (matura 2008) - artysta plastyk.
  2. Wojciech Antosik (nauczyciel muzyki) występował na festiwalu "Nokturny" w Atenach >>>>.
  3. Aleksander Badowski (matura 2003) - specjalista od biegania przełajowego.
  4. Julia Banaszewska (matura 2003) - organizatorka Warsaw Film Festival.
  5. Agnieszka Baranik (matura 2008) zdobyła tytuł finalisty z wyróżnieniem w eliminacjach centralnych XXXI Olimpiadzie Artystycznej (w sekcji muzyki).
  6. Marta Baranowska (matura 2007) - artystka plastyczka.
  7. Anna Melania Baranowska (matura 2005) - artystka plastyczka.
  8. Tomasz Barlak (matura 2011) - artysta plastyk.
  9. Aleksander Baron (matura 2002), restaurator, założyciel restauracji Solec 44.Jeden z najbardziej rozpoznawalnych szefów kuchni młodego pokolenia. 
  10. Marianna Bociańska (matura 2019), laureatka XXXI Olimpiady Filozoficznej. Studentka PWSFTViT w Łodzi.
  11. Max Bojarski (matura 1997). działacz społeczno-polityczny.
  12. Justyna Bojczuk (matura 2014), aktorka musicalowa (Jasmin w musicalu Alladyn jr), estradowa i filmowa; dubing.
  13. Oliwia Cabaj (matura 2011) - artystka i fotograf.
  14. dr Beata Dasiewicz - nauczycielka chemii, kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Chemii Fizycznej SGGW.
  15. Weronika Chełmecka (matura 1997) - historyczka sztuki.
  16. Krzysztof Czajka (matura 2004) - artysta plastyk.
  17. Anna Czarnocka (Narkiewicz) (matura 1999) - artystka plastyczka; nauczycielka plastyki w naszej szkole w latach 2010-2013).
  18. Martyna Ćwiek (matura 2003) - muzyk, pracuje wFilharmonii Narodowej w Warszawie.
  19. Zofia Domalik (matura 2014)) - stypendium naukowe Premiera za rok 2012 >>>>; aktorka >>> filmowa i teatralna, laureatka za debiut filmowy w "Wszystko dla mojej matki"..
  20. Rafał Dominik (matura 2004) - artysta plastyk.
  21. Miłka Dudek (matura 2008) - artystka plastyczka.
  22. Joanna Dyszlewska (matura 2010) - historyczka sztuki.
  23. Justyna Eidrigiewicz (matura 1996) - artystka plastyczka.
  24. Maria Eysmont-Machulska (matura 2003) - scenografka filmowa.
  25. Aleksandra Fijał (matura 2012) - mistrzyni Polski kobiecego driftingu.
  26. Tomasz Flasiński (matura 2002) historyk, krytyk teatralny, poeta.
  27. Justyna Fogler (matura 2008) - laureatka Olimpiady Filozoficznej(2008)
  28. Zuzanna Galia (matura 2010) - aktorka, dubbing.
  29. Mateusz Gałat (matura 2020) - stypendium Prezesa Rady Ministrów.
  30. Łukasz Gawroński (matura 2017) - aktor.
  31. Barbara Gliszczyńska-Zamek (matura 2004) -śpiewaczka operowa - sopran.
  32. Antonina Haber (matura 2020). Wolontariuszka Muzeum Powstania Warszawskiego; studentka Szkoły Filmowej w Łodzi / PWSFTviT.
  33. Milena Iwańska (matura 2007) - teatrolożka; łowczyni głów na Oxfordzie.
  34. Katarzyna Jachnia (matura 2005), prowadzi kwiaciarnię Kwiatostan Warszawski na Zoliborzu.
  35. Krzysztof Aleksander Janczak (matura 2002), absolwent muzykologii na UW, absolwent kompozycji i orkiestracji w École Normale de Musique de Paris,  komponuje symfonie (medal od Lecha Kaczyńskiego za Symfonię dla Powstańców Warszawy),   >>>muzykę filmową, teatralną; nominacja do stypendium Radia RMF Classic >>>>. Laureat statuetki Dębowy Taboret 2016.
  36. Zuzanna Jakubowska (matura 2003) - historyczka sztuki.
  37. Joanna Janiak (nauczycielka matematyki i informatyki) - laur za najlepszą stronę internetową w Polsce w kategorii organizacji Non-Profit >>>>.
  38. Aniela Janowska (matura 2017) - laureatka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej 2017. >>>>filmowa recenzja.
  39. Magdalena Jaroszewicz (matura 2004) - reżyserka filmowa.
  40. Misheel Jargalsaikhan (matura 2007) - lekarka, aktorka.
  41. Lena Jaworska (matura 2016) - film
  42. Katarzyna Kacprzak (z d. Skupińska) - autorka kryminałów korporacyjnych "Spinka", "Bańka" i opowiadań dla dzieci.
  43. Michał Kaczoń (matura 2008) - dziennikarz, filmoznawca. Redaktor Magazynu Filmowego.
  44. Agnieszka Kaczorowska (matura 2011), nagroda Prezesa Rady Ministrów (2009); mistrzyni Polski a następnie świata w kategorii młodzieżowej w tańcach latynoamerykańskich, występuje w filmach; prowadzi własną szkołę tańca.
  45. Katarzyna Kander (matura 2005). Założycielka marki HIBOU.
  46. Anna Karpińska (matura 2008) - historyczka sztuki.
  47. Magdalena Karpińska (matura 2003) - artystka plastyczka; nagroda w 10. Konkursie Gepperta >>>>; indywidualna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski >>>>;
  48. Lidia Klein (matura 2002) – dwukrotna laureatka Olimpiady z historii sztuki; stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2012 >>>>. Historyczka sztuki. Laureatka szkolnej statuetki Dębowy Taboret.
  49. Michał Kluge (matura 1998) - operator filmowy.
  50. Jan Komasa  (matura 2000)>>> reżyser filmowy autorskich filmów i teatru telewizji. Laureat szkolnej nagrody 21 SLO - „Dębowy Taboret 2006”. >>>>>więcej; ; liczne nagrody za film Sala samobójców: Filmowe Orły >>>>, Srebrne Lwy >>>>, Złote Kaczki >>>>, Festiwal Camerimage >>>>; Miasto 44 >>>; Powstanie Warszawskie; nominowane do Oskara Boże ciało (2019); Sala samobójców - Hejter (2020).
  51. Michał Kokoszczyński (matura 2013) - artysta plastyk.
  52. Katarzyna Korzeniecka (matura 1995) - artystka plastyczka.
  53. Melania Kowalczyk (matura 2001). Aktorka filmowa;, musicalowa; absolwentka PWST w Krakowie (2021)
  54. Dominik Kowalski (matura 2011)- artysta plastyk.
  55. Katarzyna Krasuska (matura 1996) - artystka plastyczka.
  56. Iga Krefft (matura 2014) - piosenkarka, aktorka.
  57. KrystynKubalska-Sulkiewicz, nauczycielka historii sztuki otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorową odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej"; laureatka statuetki 21 SLO - Złoty Grot..
  58. Iwona Kubicz (Adamczyk) (matura 1996) - dyrektorka Strategii i Rozwoju; w: On Board PR Ecco Network, prezeska Procontent Communication
  59. Maria Kujawska (matura 2015) - otrzymała stypendium Premiera za rok 2013-2014.
  60. Weronika Kuźma (matura 2003) - fotograf - prowadzi Wuka Studio.
  61. Natalia Kukulska (matura1995) piosenkarka aktywna od dziecka. Laureatka szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2003". Statuetka Osobowość Mody „Złote Szpilki” 2012 >>>> oraz wyróżnienie za stronę internetową w kategorii Wokalistka >>>>.
  62. Joanna Kulczyńska-Dołowy (matura 1997) - nagroda Prezydenta Warszawy (1997), architektka wnętrz, scenografka; jest współautorką projektu wnętrz Centrum "Fabryka Trzciny: oraz centrum handlowo-kulturalnego Mysia 3
  63. Antonina Kumor (matura 2018) otrzymała stypendium premiera za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/17.
  64. Filip Kurzewski (matura 2003); architekt, nagroda za projekty architektoniczne >>>>.
  65. Mikołaj Kustra - II nagrodę Turnieju Jednego Wiersza 2017 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. zajął drugie miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pigmalion fantastyki" za opowiadanie "Pani Lucyna" 2018
  66. Olga Kwiecińska (matura 1998) - producentka filmowa i telewizyjna, aktorka.
  67. Jan Kwieciński (matura 2004) reżyser i producent filmowy.
  68. Karol Lebiedziński uzyskał tytuł finalisty XII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”.
  69. Maria Lekszycka (matura 2005) - artystka plastyczka.
  70. Dawid Lekszycki (matura 1996) - artysta plastyk.
  71. Marianna Linde - (matura 2012) aktorka, piosenkarka.
  72. Weronika Litwin (matura 1999) - historyczka sztuki.
  73. Marcin Łobacz (matura 2006), zdobył drugie miejsce w konkursie  „Oskary Polskiej Mody 2004" i trzykrotnie otrzymał (2004-2006)stypendium Premiera RP za bardzo dobre wyniki w nauce. Po szkole realizuje się jako projektant mody. >>> kolekcja Madame de Sade; Także w >>> Londynie i w Emiratach arabskich. Laureat nagrody teatralnej za kosriumy do opery Czarodziejski flet Amadeusza Mocarta (2020).
  74. Gizela Malinowska (matura 1999) - artystka plastyczka, fotografik
  75. Katarzyna Markowska (rocznik 1992-1996) - realizuje się m.in. jako działaczka społeczna. "Dębowy Taboret 2011".  Nauczycielka Jogi w 21SLO w latach 2012-14 r. Właścicielka Szkoły jogi Shakli; prezeska fundacji Sztuka Ciała.
  76. Maja Markowska (matura 2005), współwłaścicielka ośrodka konferencyjnego i ewentowego Villa omnia.
  77. Jerzy Markuszewski (matura 2004) - muzyk perkusista.
  78. Jagoda Maruda (matura 2003) - modelka, twórczyni marki jubilerskiej Jagg.jewels.
  79. Maria Michalska (matura 2009) - artystka plastyczka.
  80. Nina Michnik - finalistka XXX Olimpiady Filozoficznej, działaczka społeczna
  81. Alan Migoń (matura 2013) - poeta, filozof, autor.
  82. Julia Minasiewicz (matura 2017) uzyskała tytuł laureatki XXIX Olimpiady Filozoficznej 2017, działaczka społeczna.
  83. Anna Mitzner-Izdebska (rocznik 2000-2004) – Diamentowy Grant Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego >>>>. Wydanie książki naukowej "Pitagoreizm. Jedno jako arche w metafizyce, antropologii i polityce", Wydawnictwo Uniwersytet Warszawski, 2012. >>>>;  stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2013 >>>> poz. 38.
  84. Anna Molska (rocznik 1998-2002), jest cenioną artystką sztuki wideo. Laureatka szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2009", stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury i Sztuki >>>>, Więcej >>>>. Kilkaset indywidualnych wystaw, także w CSW i Zachęcie >>>>
  85. Agnieszka Mysiak Wrzeszcz - polonistka, kordynatorka ds. wystawy i społeczności wystawców w Centralnym Domu Technologii CDT
  86. Bartosz Nalazek (matura 2005) operator filmowy (m.in. asystent Janusza Kamińskiego przy filmach S. Spielberga), teatrze - reżyser światła i wizualizacji >>>>
  87. Rafał Niemojewski (matura 1996) - historyk sztuki.
  88. Zulejka Nowicka (matura 2013) - międzynarodowa działalność charytatywna.
  89. Zuzanna Olędzka (matura 2007) - artystka plastyczka.
  90. Agnieszka Osuch (matura 2005) - historyczka sztuki.
  91. Agnieszka Ossowska (z d. Malinowska), (matura 2010), producent filmowy, m.in. w Abstra Sp. z o.o.
  92. Agata Pabjas (rocznik 1994-1998), będąc w szkole realizowała swoją pasję jako modelka. Od wielu lat prowadzi własną, liczącą się na rynku agencję modelek
  93. Magdalena Pankiewicz (matura 2004) - artystka plastyczka.
  94. Paweł Paprocki (rocznik 1998-2002), absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, już ceniony aktor Teatru Narodowego. Laureat szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2009".
  95. Aleksandra Parnowska (Ramsey) (matura 2004). Prowadzi w Warszawie Hostel Pepe.
  96. Michał Passendorfer (matura 2006) - aktor filmowy
  97. Barbara Pazio (matura 2018)zajęła drugie miejsce w eliminacjach mazowieckich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2017, aktorka.
  98. Sylwia Pawełkowicz (matura 1996) - artystka plastyczka.
  99. Gabriela Pietrucha (matura 2012), aktorka filmowa i estradowa.
  100. Katarzyna Polewany (matura 2012) - aktorka.
  101. Olga Poreda (matura 1996) - artystka plastyczka.
  102. Katarzyna Przezwańska (matura 2003) - artystka plastyczka; indywidualna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski >>>
  103. Franciszek Przybylski (matura 2012) - aktor,operator kamery.
  104. Natalia Przybysz (rocznik 1998-2002) stworzyła wraz z siostrą zespół SISTARS, który zdobył liczne nagrody. Prowadzi solową działalność piosenkarską - znana  jako N'Talia i Natu – polska wokalistka i autorka tekstów. Laureatka nagrody „Dębowy Taboret 2006”.  Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV >>>; Dwie statuetki Frederyki 2015
  105. Maciej Puczyński (matura 1998) - operator i producent filmowy.
  106. Paulina Pyszkiewicz (matura 2012) - twórczyni marki ubiorów LeBrand.
  107. Dominika Renes (matura 1999) - reżyserka i producentka filmowa; charakteryzatorka.
  108. dr Artur Rodziewicz (nauczyciel filozofii) jest pracownikiem naukowym wyższych uczelni, autorem tekstów: Aleksander Protasiewicz >>>, Splot doskonały >>>, Awanturystyka albo anatomia zbira >>>.
  109. Julian Rosiński (matura 2021) - poeta, laureat 14. edycji „Połowu” oraz konkursu na „Wiersz i opowiadanie doraźne 2020”.
  110. Jan Rotowski (matura 2017) - aktor.
  111. Wojciech Rotowski (matura 2013) aktor musicalowy (Alladyn w Alladyn jr) i filmowy, reżyser teatralny autorskiego spektaklu >>> "Czarodziej".
  112. Agata Rudowska (matura 1995) - artystka plastyczka,  Pani od plastyki w: 
  113. Kacper Rudziński (matura 2010) - artysta plastyk, operator filmowy.
  114. Aleksandra Rusak (matura 2010) - prowadzi kwiaciarnię Mak (założoną 1904 r.), kontynuując tradycję rodzinną. 
  115. Amudena Rutkowska (matura 1995) - etnograf w Muzeum Etnograficznym; pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa.
  116. Mateusz Skarbek (matura 2017) - fotograf.
  117. Miłosz Skrzydlak (matura 2021) - finalista XXXIII olimpiady filozoficznej.
  118. Aleksandra Skrzyszowska (matura 2000) - historyk sztuki; Manager ds. Marketingu Lampart Group S.A. Dyrektorka ds. operacyjnych Panther. 
  119. Piotr Sobociński jr (rocznik 1999-2003), operator filmowy. W konkursie etiud studenckich na festiwalu Camerimage (2004 r.) zdobył Złotą Kijankę za etiudę "Zima" z muzyką Krzysztofa A. Janczaka. Opracował kolor do filmu dokumentalnego Jana Komasy "Powstanie Warszawskie". Laureat nagrody "Dębowy Taboret 2013". Nominacja do nagrody Złota Żaba za film Róża na Camerimage >>>>. Jest autorem zdjęć do filmu Drogówka Wojciecha Smarzowskiego >>>> lub tu >>>>;. jest autorem zdjęć do filmu Układ zamknięty Ryszarda Bugajskiego >>>>; jest autorem zdjęć do filmu Łukasza Palkowskiego  >>> Bogowie oraz filmu Wołyń; nominowane do Oskara Boże ciało (2019).
  120. Weronika Sołtysiak (matura 2011) - historyczka i menedżerka sztuki.
  121. Marcin Starzecki (matura 2004) - nagroda Prezesa Rady Ministór (2002 i  2004)); eżyser filmowy; nagrody za teledysk Nie ma cwaniaka na warszawiaka >>>>: Laureat 7. edycji Gwarancji Kultury 2012 w kategorii Wydarzenie w sieci >>>>; Grand Prix 20. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2011 >>>> -  statuetka >>>>.
  122. Dominik Strzałkowski (matura 2002) - artysta plastyk.
  123. Eliza Sulkowska-Wolff (matura 1997) - artystka plastyczka.
  124. Katarzyna Surowska (matura 2013) - laureatka III miejsca w konkursie WARSZAWA-MOJE MIASTO >>>>.
  125. Antoni Sztaba (matura 2020), aktor
  126.  Stanisław Świątkowski (matura 2017) - muzyk, Youtuber THOR, student szkoły muzycznej w Londynie.
  127. Aleksandra Szwed (matura 2009) nagroda Prezesa Rady ministrów (2007); występuje w filmie, na estradzie i w teatrze.
  128. Andrzej Szajewski (matura 1999), po sukcesach w MTV, zrealizował w telewizji publicznej cykl filmów o polskich reżyserach filmowych i teatralnych.
  129. Zbigniew Szymańczyk (matura 2013) - fotograf
  130. Włodzimierz Szymański (matura 2000) - artysta plastyk, fotograf.
  131. Włodzimierz Taboryski (dyrektor) - w 1996 roku inicjator organizowania targów szkół średnich dla ósmoklasistów (dziś Salon Perspektyw). Medal Komisji Edukacji Narodowej >>>>; dyplom uznania od organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Bardów >>>>. Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP z okazji 25 lat oświaty niezależnej >>>>.
  132. Marcin Turski (matura 2011) - aktor, piosenkarz.
  133. Antoni Umecki (matura 2004). lekarz psychiatra dzieci i młodzieży.
  134. Jan Wachowski (matura 2017) III nagroda na XVI Ogólnopolskim Konkurcie Kompozytorskim UFA >>>> (3 klasa) - został stypendystą Krajowego Funduszu Na rzecz Dzieci, (klasa 3, w roku szkolnym 2016/17); zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Cum Laude Music Awards w Hiszpanii.
  135. Anna Walewska (matura 2005) - historyczka sztuki w Muzeum Narodowym.
  136. Wacław Warchoł (matura 2010) - aktor.
  137. Weronika Warchoł (matura 2013) - aktorka.
  138. Michał Wawer (matura 2008). nagroda Prezesa Rady Ministrów (2006); Zwyciężył konkursie literackim pt. „Maciej Sarbiewski (1595-1640). >>>Polityk<<< 
  139. Damian Wencki (matura 1999) - architekt.
  140. Paulina Wejs (matura 2002) - historyczka sztuki.
  141. Mikołaj "Miki" Wielecki (matura 1995) - prowadzi grupę bębniarzy na Bielanach >>>>
  142. Marta Wierzbicka  (matura 2010), aktorka filmowa i teatralna.
  143. Martyna Wiśniewska (matura 2003) - artystka plastyczka.
  144. Maria Witkowska (matura 2017) odebrała stypendium premiera za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/15, aktorka.
  145. Przemysław Woś (matura 1999) - architekt.
  146. Julia Wróblewska (matura 2018) - aktorka, zagrała w kolejnym filmie, rola w filmie "Listy do M - 2" więcej >>>>.
  147. Bartosz Ślepowron Wyrzykowski (matura 1998) - producent filmowy, kierownik produkcji filmowej.
  148. Agata Zacharzewska (matura 1996) - historyczka sztuki.
  149. Krystyna Zajkowska - (matura 2020) - aktorka musicalowa.
  150. Gaweł Zalewski (matura 2008) - laureat olimpiady filozoficznej (2008).
  151. Monika Zamięcka (matura 1996) - artystka plastyczka.
  152. Łukasz Zaremba (matura 2002) – nagroda Prees Rady Ministrów (2001); dwukrotny  laureat Olimpiady z historii sztuki; kulturoznawca: stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2012 >>>>; stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2013 >>>>. poz. 123. Laureat szkolnej statuetki Dębowy Taboret.
  153. Julia Zarzecka (matura 2019) - zajęła pierwsze miejsce w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "NUTKA POLIGLOTKA" 2017 ("La vie en rose" z repertuaru Edith Piaf) oraz drugie miejsce w konkursie piosenki XVII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA
  154. Maciej Zdrojewski (matura 2008) - operator filmowy.
  155. Mateusz Zelnik (matura 2000). Fotograf.
  156. Katarzyna Zielecka (matura 1997) - montaż filmowy.
  157. Jan Jakub Zielecki (matura 1996) - artysta plastyk, specjalista od reklamy.
  158. Rozalia Ziołkowska (matura 2018) - stypendystka premiera za rok 2016-2017.
  159. Jarosław Zuzga (matura 1996) - fotograf.
  160. Dominika Żdżalik (matura 1995) - prowadzi programy w POP Radio.
  161. Grzegorz Żórawski (matura 2013) - stypendium naukowe Premiera za 2010 rok >>>>; klasy 3) - stypendium naukowe Premiera za 2011 rok >>>>;  aktor i  reżyser musicalowy; aktor dubbingowy.
  162. Aleksander Żyłka (matura 2013) - DJ Aleksander Saineer.
  163. Katarzyna Żytomirska (matura 1996) - działaczka społeczna, autorka, aktorka, śpiewaczka nie tylko ludowa. "Dębowy Taboret 2011".

13-26.04.2012 r. absolwenci związani ze sztukami plastycznymi spotkali się na zorganizowanej dla nich przez szkołę wystawie pt. My z GROTOWSKIEGO >>>>; na FB >>>>.


27 marca 2013 r. w kinie Femina odbył się przegląd filmów zrealizowanych przez uczniów i absolwentów z lat 1998-2013 - Filmowcy z Grotowskiego >>>> : na FB >>>>


Czekamy na informacje o następnych nagrodach i wyróżnieniach dla naszych absolwentów.
Przypominamy, że szkoła pamięta o swoich absolwentach, a wyróżniającym się przyznaje statuetkę Dębowy Taboret 
>>>> .




Taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, szajewski, molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,




liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, rekrutacja do liceum