22 października 2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława

Otrzęsiny 2014, czyli Fuksówka 21 SLO, 13 IX

Fuksówka 2014 - "Śladami Ulissesa" wg Jamesa Joyce'a
W ramach fuksówki >>> uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali spektakl zrealizowany w formie >>> kreacji zbiorowej, w którym znalazły się fragmenty tekstów Edwarda Stachury, Jerzego Grotowskiego, Homera, Ulissesa Jamesa Joyce'a oraz utwory i kompozycje muzyczne uczniów.
Próby do spektaklu fuksów
odbywały się od 1 do 12 września (trwały 14 godzin, od opracowania koncepcji inscenizacji, ćwiczenia tekstu do prób sytuacyjnych) w szkole i kotłowni.

Jesteśmy w gospodarstwie agroturystycznym Zaścianek Babie Lato, >>> nad rzeką Rawką, gdzie tradycyjnie spotykamy się od 2004 roku. Na tegoroczne >>> zaproszenie odpowiedziało wielu absolwentów i przyjaciół szkoły.

Spektakl zaczyna się w domu Stefana Dedalusa (Telemacha).

Następnie Dedalus udaje się do szkoły, w której naucza historii starożytnej.

Dyrektor szkoły, Pani Deasy, wypłaca Dedalusowi wynagrodzenie i wygłasza monolog o wyższości nauczania klasycznego.

Dzień rozpoczynają Molly (Penelopa) i Leopold Bloom (Ulisses), który szykuje żonie poranną kawę, ona zaś ćwiczy głos. Bloom tłumaczy żonie, czym jest reinkarnacja.

W trakcie wykładu o marketingu w kulturze, prowadzonego przez >>>kierownika warsztatów filmowych, Bloom przeszkadza, prowadząc akwizycję na rzecz swojego czasopisma "Freeman's Journal and National Press".

W pobliżu odbywa się spotkanie narkomanów.

Niestety, dochodzi do tragedii; jedna z narkomanek umiera z powodu przedawkowania.

Na jej grób trafia Dedalus, który wygłasza emocjonalny monolog o życiu i śmierci.

Zaglądamy też do redakcji czasopisma"Freeman's Journal and National Press".

W oddali rozlega sie głos syren i wszyscy za nim podążają.

Odbywa się koncert, nikt nie ma ochoty opuścić tej wyspy.

Bloom, przygrywając sobie, snuje smutne refleksje o życiu, ludziach, miłości.

Po spektaklu i ukłonach...

zaczynają się otrzęsiny.

Konkurs malowania twarzy

Pomiar sprawności i siły

Po otrzęsinach odbywa sie pasowanie na ucznia 21 SLO. Trzeba włożyć głowę w pień Dionizosa. Jeżeli Dionizos jej nie urwie, to można odebrać legitymację uczniowską.

Uczniowie klasy pierwszej (nie wszyscy) wraz z wychowawczynią, Beatą Ferreras.
Więcej znajduje się na profilu FB >>> Fuksówki 21 SLO.