03 grudnia 2020, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

Piknik integracyjny - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

W sobotę 19 września 2020 roku spotkaliśmy się w Zaścianku Babie Lato na pikniku szkolnym, który był również uroczystym rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W programie przewidzieliśmy wiele atrakcji. Przede wszystkim odbyła się fuksówka klasy pierwszej, która tradycyjnie zaprezentowała spektakl przygotowany w ramach lekcji wiedza teatrze i filmie oraz retoryka. W tym roku obejrzeliśmy przedstawienie pt. Ludzie i Czarodzieje wykorzystujący tzw. żywe obrazy. Reżyserem był Włodzimierz Taboryski, teksty częściowo napisali uczennice i uczniowie klasy pierwszej.

Następnie odbyły się otrzęsiny przygotowane przez klasy 2. Fuksowani zostali pasowani na uczennice/uczniów 21 SLO i otrzymali legitymacje szkolne. Fuksówani byli także nowi nauczyciele.

Dzięki klasie 3 mogliśmy obejrzeć miniwystawę prac plastycznych i fotograficznych naszej szkolnej społeczności. Obejrzeliśmy także pokaz strojów historycznych, które uszyła i o których opowiadała nasza nauczycielka fizyki pani Wanda Kułakowska.

O jedzenie zadbaliśmy wspólnie. Piknikowy stół był obficie zastawiony, nie zabrakło domowych pyszności, zdrowych sałatek, owoców i warzyw.

Dla uczennic i uczniów był to wyjazd obowiązkowy. W tej atrakcyjnej formie odpracowaliśmy 4 stycznia 2021.