22 września 2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy

Piknik szkolny - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - sobota 14 IX

W sobotę 14 września 2019 roku spotkaliśmy się w Zaścianku Babie Lato na pikniku szkolnym, który był również uroczystym rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Świętowali z nami, oprócz kadry i obecnych uczniów i uczennic, także rodzice, dziadkowie, znajomi, absolwentki i absolwenci i liczni przyjaciele szkoły.

W programie przewidzieliśmy wiele atrakcji. Przede wszystkim odbyła się fuksówka klas pierwszych, które tradycyjnie zaprezentowały spektakl przygotowany w ciągu dwóch tygodni w ramach lekcji wiedza o kulturze (kl. 1G, reżyseria Agnieszka Mysiak) oraz wiedza o teatrze i filmie (klasy 1P i 1Π, reżyseria Włodzimierz Taboryski). W tym roku było  to Wesele wg Stanisława Wyspiańskiego.

Następnie odbyły się otrzęsiny przygotowane przez uczennice i uczniów klasy 2. Fuksowani zostali pasowani na uczennice/uczniów 21 SLO i otrzymali legitymacje szkolne. Fuksówani byli także nowi nauczyciele.
Dzięki klasie 3 mogliśmy obejrzeć miniwystawę prac plastycznych i fotograficznych naszej szkolnej społeczności.

O jedzenie zadbaliśmy wspólnie. Piknikowy stół był obficie zastawiony, nie zabrakło domowych pyszności, zdrowych sałatek, owoców i warzyw.

Dla uczennic i uczniów był to wyjazd obowiązkowy. W tej atrakcyjnej formie odpracowaliśmy 2 stycznia 2020.