07 grudnia 2019, Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Sesja naukowa i Wielkanoc szkolna, 17 IV

W ostatni dzień przed feriami świątecznymi, w środę 17 kwietnia, zorganizowaliśmy w ramach lekcji sesję naukową.
W tym roku wzięliśmy udział w zajęciach przygotowanych i prowadzonych gościnnie przez Konrada Piaseckiego – dziennikarza związanego z TVN24. Rozmawialiśmy o światowych migracjach oraz o sytuacji oświaty w Polsce.
Następnie wysłuchaliśmy wykładu naszego nauczyciela filozofii Artura Rodziewicza na temat jezydzkiego święta Czerwona Środa, które pod wieloma względami przypomina chrześcijańskie święta wielkanocne.

Po krótkiej przerwie
spotkaliśmy się na tradycyjnym wielkanocnym śniadaniu przygotowanym przez uczennice i uczniów klasy trzeciej.

Uczennice i uczniowie klasy trzeciej zostali w szkole na lekcji powtórzeniowej z  języka polskiego.

Życzymy wszystkim spokoju i odpoczynku.