21 lipca 2019, Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

Szkoła zimowa klas 1-2 w Białce Tatrzańskiej, 12-19 I

Szkoła zimowa klas pierwszej i drugiej w Białce Tatrzańskiej była pełna wrażeń. Była też czasem wzajemnego poznawania się i nauki. Już w dniu przyjazdu odwiedziliśmy Galerię Władysława  Hasiora w Zakopanem. Oglądaliśmy różne prace artysty, od rzeźb po kompozycje przestrzenne.

Codziennie do południa mieliśmy zajęcia narciarskie i snowboardowe na stoku, a potem lekcje: matematyki, historii, edukacji dla bezpieczeństwa i fotografii. Każdego dnia rozkład zajęć wyglądał nieco inaczej. W zajęciach sportowych uczestniczyli nasi nauczyciele – Joanna Janiak i Janusz Zaporowski oraz trenerzy. Pani Beata Ferreras organizowała zajęcia (projekcje filmów historycznych, spacery) dla osób, które nie mogły brać udziału w lekcjach na stoku.

Kiedy nasi narciarze i snowboardziści wracali do pensjonatu, wszyscy razem zasiadaliśmy do obiadu, a potem mieliśmy nieco czasu wolnego, by przygotować się do popołudniowych lekcji.

Wieczory również spędzaliśmy aktywnie: oglądaliśmy filmy, dyskutowaliśmy, graliśmy w gry. Jeden z wieczorów poświęciliśmy na wyjazd do Zakopanego na sztukę „PANOPTICUM” zrealizowaną w Teatrze Witkacego na podstawie tekstów Juliana Tuwima i autorów nieznanych. Przestrzeń teatru była zaaranżowana w sposób wyjątkowy, publiczność siedziała przy stolikach, niczym w kawiarni, co sprawiało, że aktorzy mieli bezpośredni kontakt z publicznością.

Dzięki temu wyjazdowi mamy wspaniałe wspomnienia.

Relację przygotowała Mila z  kl. 1