14 listopada 2019, Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec

Warsztaty w Centralnym Domu Technologii, 18 IX

18 września 2019 roku w ramach lekcji informatyki i prodstaw przedsiębiorczości  klasa 1G z wychowawczynią odwiedziła Centralny Dom Technologii mieszczący się przy ulicy Kruczej i wzięła udział w warsztatach „O czym śnią roboty”. Uczniowie zastanawiali się nad tym, czy i po co robotom potrzebny jest sen.

Warsztaty były przeprowadzane w dwóch grupach – jedna projektowała krainę snów dla robotów Dash i programowała spacer robotów po krainie, druga przypominała sobie zasady resuscytacji i pomagała robotom Scribot dotrzeć do poszkodowanego.

Zajęcia łączyły w sobie elementy informatyki, filozofii, podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa i sztuki.

Na pewno jeszcze wrócimy do CDT!