22 września 2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy

Wigilia 2018

W piątek 21 grudnia o godzinie 16.00 spotkaliśmy się na szkolnej Wigilii. Przy świątecznym stole przygotowanym przez gospodarza wieczoru - klasę pierwszą - spotkało się bardzo wiele osób: kadra szkoły, uczennice i uczniowie (oraz ich przyjaciele i znajomi), przedstawiciele rodziców, wiele absolwentek i wielu absolwentów. Miło nam, że wśród gości były też dzieci: Adaś (lat 10 - tajemniczy obserwator), Emilka (lat 8 i pół - twórczyni cudownych laurek dla szkolnych cioć i wujków oraz autorka napisanej w prezencie Powieści nowoczesnej), Marysia (lat 4 - talent logistyczny - skrytykowała rozstawienie książek w szkolnej bibliotece), Witek (kilkumiesięczny syn naszego absolwenta Piotra) i Witold (11 miesięcy - miłośnik kalkulatorów i pełzania).
Wszystkich przybyłych powitał pan dyrektor Włodzimierz Taboryski, potem Konstanty i Zuzanna zapowiadzieli program artystyczny i występy:

Sary i Aleksandra - z klasy pierwszej,

z klasy drugiej - Mikołaja Ł., Poli i Krysi >>

z klasy trzeciej - Julii Z. i Toli, która wykonała własny utwór Małe aureole
napisany specjalnie dla nas z okazji świąt.

Gościnnie wystąpił też Jan Wachowski - nasz absolwent, pianista.
Potem składaliśmy życzenia, dzieląc się chlebem (lub opłatkiem), śpiewaliśmy, wspominaliśmy dawne czasy i snuliśmy plany.
W ramach zapowiedzianych niespodzianek był szkolny Mikołaj ze szkolnym kalendarzem na nowy rok, klasowy Mikołaj z klasowymi prezentami i jakiś tajemniczy Mikołaj z prezentami, których nikt się nie spodziewał. Pozdrawiamy tajemniczego Mikołaja!

Wszytskim życzymy dobrych, spokojnych świąt,
miłych rodzinnych i przyjacielskich spotkań,
nowych sił w nowym roku
i tych małych aureoli, o których śpiewała Tola.

Więcej zdjęć na FB >>