11 grudnia 2018, Imieniny: Waldemar, Damazy

Wspólne morsowanie, niedziela 18 III

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców
na morsowanie, które odbędzie się
w niedzielę 18 marca o godz. 10.55.

Wbrew pozorom do bycia morsem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Kluczową rolę odgrywa chęć. Barierą (oprócz oczywiście przeciwwskazań zdrowotnych) jest całkiem naturalny strach, strach przed nieznanym. Trzeba się przełamać - z każdą kąpielą przebywanie w lodowatej wodzie staje się coraz bardziej przyjemne i komfortowe.

Warto spróbować! Morsy znacznie rzadziej chorują, mają lepszą tolerancję zimna w zimie i gorąca w lecie. Ale zalet jest znacznie więcej, chociażby poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego, lepsze ukrwienie skóry, polepszenie samopoczucia.
Przeciwskazania do morsowania to: choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie, choroby naczyń mózgowych, epilepsja, borelioza.

W ramach morsowania można odrabiać nieobecności z wychowania fizycznego
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do czwartku 15 marca do godziny 12.00 poprzez Librus
lub o wpisanie się na listę wywieszoną w szkole.
Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę na morsowanie od rodziców.

Pozdrawiam i gorąco zapraszam,
Janusz Zaporowski
mors

Wiecej informacji i szczegółowych wskazówek znajduje się w liście wysłanym porzez Librus.