18 października 2017, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Wyjazd naukowy kl. 2 do Krakowa, 18-20 X

Zgodnie ze szkolnym programem dydaktycznym w dniach 18–20 października br. organizujemy wyjazd naukowy do Krakowa.

W środę 18 października o godzinie 7.20 zbiórka w hali głównej Dworca Centralnego, obok biura obsługi klienta IC; odjazd 7.50.

W trakcie wyjazdu planujemy zwiedzić: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteca” i Fabrykę Schindlera, Zamek i Katedrę na Wawelu, MOCAK (Muzeum Sztuki Współczesnej), Pawilon Czapskiego oraz wystawę „Dziedzictwo” w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego. Pomiędzy oglądaniem ekspozycji w różnych instytucjach wejdziemy do zabytkowych średniowiecznych i nowożytnych kościołów (np. Kościół Mariacki, Kościół św. Anny, Kościół franciszkanów) oraz synagog. Będziemy spacerować uliczkami Starego Miasta, Kazimierza oraz Pogdgórza. Wieczorem 19 października obejrzymy spektakl „nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU” w Starym Teatrze.

Opiekę wychowawczą na wycieczce będą sprawować Ewa Kretkowska i Anna Wigura, która odpowiada również za program merytoryczny wycieczki.

W trakcie pobytu w Krakowie będziemy zakwaterowani w Yellow Hostel przy ul. Dunajewskiego 6.

Do Warszawy wrócimy 20 października o godzinie 21.10 (Dworzec Centralny).