11 grudnia 2018, Imieniny: Waldemar, Damazy

Wyjazdy naukowe kl. 2-3, 11-13 X

Od czwartku 11 X do soboty 13 X klasy 2-3 w ramach obowiązkowych zajęć były na wycieczkach naukowych. Klasa 2 wyjechała do Krakowa, a klasa 3 do Wrocławia. Po obiektach oprowadzali uczniowie, opieka merytoryczna: Anna Wigura, Krystyna Sulkiewicz - historia sztuki, Beata Ferreras - historia, Ewa Kretkowska - teatr, literatura.

Ramowy plan wyjazdu klasy 2 do Krakowa
11 X zwiedzaliśmy bazylikę Mariacką i Galerię Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, dzielnicę Kazimierz, synagogę Tempel i Cricotekę. Wieczorem oglądaliśmy w Starym Teatrze spektakl "Ojciec matka tunel strachu".

12 X zwiedzalismy kościoły: św. Andrzeja, św. Piotra i Pawła, zamek i katedrę na Wawelu, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa mieszczące się w dawnej w fabryce Schindlera.

13 X zwiedzaliśmy kościoły: Dominikanów, Franciszkanów oraz św. Anny; oglądaliśmy w Muzeum Narodowym wystawę poświęconą Wyspiańskiemu oraz Damę z Gronostajem.

Ramowy plan wyjazdu klasy 3 do Wrocławia
11 X zwiedzaliśmy Synagogę pod Białym Bocianem, Muzeum Architektury i oglądaliśmy Panoramę Racławicką.

12 X zwiedzaliśmy Pawilon Czterech Kopuł, Halę Stulecia, rynek, ratusz oraz Muzeum "Pana Tadeusza".

13 X zwiedzaliśmy
Muzeum Współczesne, katedrę św. Jana i kościół jezuitów.