25 lutego 2017, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Zajęcia koła filozoficznego w zoo

26 września uczestnicy koła filozoficznego wybrali się do warszawskiego zoo, w celu kontynuacji rozważań nad zwierzętami i ich relacjami względem człowieka. Uczniowie wraz z dr. Arturem Rodziewiczem spędzili cztery godziny, przechadzając się po obiektach ogrodu zoologicznego. Czas przepełniony był żywymi dyskusjami na temat zwierząt oraz atutów i wad tego miejsca, nie zabrakło również mentalnych powrotów w odmęty wspomnień z dzieciństwa. Młodzi filozofowie przebrnęli przez fascynujące spotkania z lwami, flamingami, niedźwiedziami, tygrysami, a co najważniejsze – z małpami.

Nie mogło przy tej okazji zabraknąć oczywiście
wymiany myśli na temat darwinizmu, rozwoju jednostki oraz instynktu. Ekspedycja spędziła przy wybiegu dla małp ponad czterdzieści minut, analizując poczynania naszych ,,przodków’’.

Jak to bywa na tak wymagających wyprawach, połowa niezłomnej drużyny zgłodniała, więc zmuszeni byli skonsumować miejscowe lody. Po spożyciu posiłku wstąpiły w nich nowe pokłady energii, które mogli spożytkować na dalsze rozważania i dyskusje. Jednakże grupa początkujących myślicieli nie ominęła żadnej sposobności do żartów pomiędzy dyskusjami, co można dostrzec na zdjęciach.

Zmęczeni, lecz zadowoleni rozeszli się w swoje strony po zamknięciu zoo, w którym o mało co ich nie zamknięto, od razu ustalając między sobą plany na następne wycieczki.