20 października 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

Fuksówka 2011

Piknik integracyjny - 17 września 2011 r.
w Zaścianku Babie Lato w Puszczy Bolimowskiej

Na >>> zaproszenie odpowiedziało bardzo wiele osób. Przybyli oczywiście główni bohaterowie imprezy – uczniowie klasy pierwszej i ich rodziny, uczniowie pozostałych klas, absolwenci, nauczyciele i przyjaciele szkoły. Pogoda była znakomita, niemal plażowa.

W tym roku pierwszoklasiści i nowi uczniowie z innych klas przygotowali metodą kreacji zbiorowej (pod opieką reżyserską nauczyciela przedmiotu Wiedza o teatrze i filmie) trzy spektakle będące inscenizacją słynnych obrazów (po 6. godzinach prób na każdy obraz).

Pierwsza była prezentowana Primavera Sandro Botticellego,

<<<<

następnie - Zesłanie studentów Jacka Malczewskiego

<<<

oraz Lekcja anatomii doktora Tulpa pędzla Rembrandta

– która później przekształciła się w muzyczno-taneczny pokaz.

<<<<

Zebrani goście mogli także zobaczyć dokumentalne zdjęcia z poprzednich pikników oraz obejrzeć wystawę fotografii uczniów klasy drugiej i klas trzecich.

W ramach otrzęsin (przygotowanych przez klasę drugą i nauczyciela WF) rozegranych zostało kilka konkurencji sportowych między klasami i zawody artystyczne z udziałem rodziców.

Były też próby poetyckie. Rodzice mieli za zadanie ułożyć wiersz do słów: Grotowski, słoneczniki, muzyka, natchnienie.

Grupa 1

Słoneczniki van Gogha,
Grotowskiego uroda,
To muzyka, która natchnienia
Naszym uczniom doda.

Grupa 2 (wygrali decyzją kapituły polonistów)

Raz Grotowski w siole Babie Lato
Zgromadził uczniów z mamą i tatą.
Nie grała wprawdzie głośna muzyka
........... szukam rymu do słonecznika a
Natchnienie ...... umyka, umyka, umyka, umyka.

Grupa 3

Uczeń 21 SLO

Kiedy szuka natchnienia
i ma różne skojarzenia,
słucha brzmienia muzyki
i podziwia słoneczniki (van Gogha),
wtedy spływa na niego
wena Grotowskiego.

Kulminacyjny punkt fuksówki to pasowanie każdego nowego ucznia 21 SLO. Przed odebraniem legitymacji szkolnej, każdy nowy uczeń musiał najpierw skosztować "wyszukanej" potrawy,

a następnie włożyć głowę w dziuplę pnia Dionizosa (czterystuletniego pnia z czarnego dębu).

Przez cały czas trwania pikniku można było skosztować pod strzechą wielu znakomitych potraw, które przygotowali uczniowie i rodzice, szkoła zapewniła mięsne i warzywne dania z grilla.

Wszystko to odbyło się na terenie >>>Zaścianka Babie Lato

* Fuksówka w 21 SLO odbywa się tradycyjnie od powstania liceum, czyli od 1991 roku, a w Zaścianku od 2004.

Liceum humanistyczne