21 lipca 2019, Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

Dominik Bielicki i Rafał Wawrzyńczyk na kole poezji najnowszej, 6 XII

Co tydzień w czwartek o godzinie 15.15 w ramach koła "Poezja najnowsza" uczennice i uczniowie naszej szkoły zbierają się, aby zgłębiać współczesną lirykę. 6 XII 2018 spotkanie swoją obecnością uświetnili poeci Dominik Bielicki >> i Rafał Wawrzyńczyk >(autorzy publikujący m.in. na łamach "Małego Formatu" i "dwutygodnik.com").

Przybliżali nam nie tylko swoje wiersze, ale też utwory kilkorga innych twórców m. in.
Tomaža Šalamuna, Kacpra Bartczaka, Klaudii Wiercigroch-Woźniak. Wspólnie szukaliśmy interpretacji nieoczywistych na pierwszy rzut oka tekstów, zastanawialiśmy się nad tym, ile trwa napisanie dobrego wiersza, gdzie szukać wartościowej poezji i dlaczego zawód poety to nie jest najlepszy pomysł na przyszłość.

Najciekawsze dla nas było doświadczenie spotkania z twórcami, których wiersze czytaliśmy wcześniej, i poznania poezji od drugiej strony kartki.
Relacja została napisana przez: Martę, Juliana i Michała.
Pomysłodawczynią i opiekunką koła jest Ewa Kretkowska.