03 sierpnia 2020, Imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Nagrody, stypendia, wyróżnienia, dokonania środowiska 21 SLO w ostatnich latach.

Absolwenci naszego humanistycznego liceum są coraz bardziej widoczni w różnych sferach życia naukowego i artystycznego, nagrody otrzymuje także nasza kadra. Poniżej zamieszczamy (w układzie alfabetycznym) informacje o nagrodach i stypendiach przyznanych w ostatnim okresie (2011-2015).
  1. Krzysztof Aleksandruk (matura 2008) - artysta plastyk.
  2. Wojciech Antosik (nauczyciel muzyki) występował na festiwalu "Nokturny" w Atenach >>>>.
  3. Marta Baranowska (matura 2007) - artystka plastyczka.
  4. Tomasz Barlak (matura 2011) - artysta plastyk.
  5. Aleksander Baron (matura 2002), restaurator, założyciel restauracji Solec 44. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych szefów kuchni młodego pokolenia. 
  6. Justyna Bojczuk (matura 2014), aktorka musicalowa (Jasmin w musicalu Alladyn jr), estradowa i filmowa.
  7. Anna Melania Baranowska (matura 2005) - artystka plastyczka.
  8. Oliwia Cabaj (matura 2011) - artystka plastyczka.
  9. dr Beata Dasiewicz - nauczycielka chemii, kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Chemii Fizycznej SGGW.
  10. Weronika Chełmecka (matura 1997) - historyczka sztuki.
  11. Krzysztof Czajka (matura 2004) - artysta plastyk.
  12. Anna Czarnocka (Narkiewicz) (matura 1999) - artystka plastyczka; nauczycielka plastyki w naszej szkole w latach 2010-2013).
  13. Zofia Domalik (rocznik 2011-2014)) - stypendium naukowe Premiera za rok 2012 >>>>; aktorka >>> filmowa i teatralna, laureratka za debiut filmowy w "Wszystko dla mojej matki"..
  14. Rafał Dominik (matura 2004) - artysta plastyk.
  15. Miłka Dudek (matura 2008) - artystka plastyczka.
  16. Joanna Dyszlewska (matura 2010) - historyczka sztuki.
  17. Justyna Eidrigiewicz (matura 1996) - artystka plastyczka.
  18. Maria Eysmont-Machulska (matura 2003) - scenografka filmowa.
  19. Aleksandra Fijał (matura 2012) - mistrzyni Polski kobiecego driftingu.
  20. Tomasz Flasiński (matura 2002) historyk, krytyk teatralny, poeta.
  21. Zuzanna Galia (matura 2010) - aktorka, dubbing.
  22. Łukasz Gawroński (matura 2017) - aktor.
  23. Barbara Gliszczyńska-Zamek (matura 2004) - śpiewaczka operowa - sopran.
  24. Milena Iwańska (matura 2007) - teatrolożka; łowczyni głów na Oxfordzie.
  25. Katarzyna Jachnia - (matura 2005), prowadzi kwiaciarnię Kwiatostan Warszawski na Zoliborzu.
  26. Krzysztof Aleksander Janczak (rocznik 1998-2002), absolwent muzykologii na UW, absolwent kompozycji i orkiestracji w École Normale de Musique de Paris, komponuje symfonie, >>>muzykę filmową, teatralną; nominacja do stypendium Radia RMF Classic >>>>. Laureat statuetki Dębowy Taboret 2016.
  27. Zuzanna Jakubowska (matura 2003) - historyczka sztuki.
  28. Joanna Janiak (nauczycielka matematyki i informatyki) - laur za najlepszą stronę internetową w Polsce w kategorii organizacji Non-Profit >>>>.
  29. Aniela Janowska (rocznik 2014-2017) - laureatka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej 2017. >>>>filmowa recenzja.
  30. Magdalena Jaroszewicz (matura 2004) - reżyserka filmowa.
  31. Misheel Jargalsaikhan (matura 2007) - lekarka, aktorka.
  32. Lena Jaworska (matura 2016) - film
  33. Katarzyna Kacprzak (z d. Skupińska) - autorka kryminałów korporacyjnych "Spinka", "Bańka" i opowiadań dla dzieci.
  34. Michał Kaczoń (matura 2008) - dziennikarz, filmoznawca. Redaktor Magazynu Filmowego.
  35. Agnieszka Kaczorowska (rocznik 2008-2011), mistrzyni świata w kategorii młodzieżowej w tańcach latynoamerykańskich, występuje w filmach;
  36. Anna Karpińska (matura 2008) - historyczka sztuki.
  37. Magdalena Karpińska (rocznik 1999-2003) - artystka plastyczka; nagroda w 10. Konkursie Gepperta >>>>; indywidualna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski >>>>;
  38. Lidia Klein (rocznik 1998-2002) – stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2012 >>>>. Historyczka sztuki.
  39. Michał Kluge (matura 1998) - operator filmowy.
  40. Jan Komasa  (rocznik 1996-2000)>>> reżyser filmowy autorskich filmów i teatru telewizji. Laureat szkolnej nagrody 21 SLO - „Dębowy Taboret 2006”. >>>>>więcej; ; liczne nagrody za film Sala samobójców: Filmowe Orły >>>>, Srebrne Lwy >>>>, Złote Kaczki >>>>, Festiwal Camerimage >>>>; Miasto 44 >>>; Powstanie Warszawskie; Boze ciało (2019); Sala samobójców - Hejter (2020).
  41. Michał Kokoszczyński (matura 2013) - artysta plastyk.
  42. Katarzyna Korzeniecka (matura 1995) - artystka plastyczka.
  43. Dominik Kowalski (matura 2011)- artysta plastyk.
  44. Katarzyna Krasuska (matura 1996) - artystka plastyczka.
  45. Iga Krefft (matura 2014) - piosenkarka, aktorka.
  46. Iwona Kubicz (Adamczyk) (matura 1996) - dyrektorka Strategii i Rozwoju; w: On Board PR Ecco Network, prezeska Procontent Communication.

  47. Maria Kujawska (rocznik 2012-2015) - otrzymała stypendium Premiera za rok 2013-2014.
  48. Olga Kwiecińska (matura 1998) - producentka filmowa i telewizyjna, aktorka.
  49. Jan Kwieciński (matura 2004) - reżyser i producent filmowy.
  50. Natalia Kukulska (rocznik 1991-1995) piosenkarka aktywna od dziecka. Laureatka szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2003". Statuetka Osobowość Mody „Złote Szpilki” 2012 >>>> oraz wyróżnienie za stronę internetową w kategorii Wokalistka >>>>.
  51. Joanna Kulczyńska-Dołowy (rocznik 1993-1997) - architektka wnętrz, scenografka; jest współautorką projektu wnętrz Centrum "Fabryka Trzciny: oraz centrum handlowo-kulturalnego Mysia 3
  52. Antonina Kumor - otrzymała stypendium premiera za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/17.
  53. Filip Kurzewski (rocznik 1999-2003); architekt, nagroda za projekty architektoniczne >>>>.
  54. Mikołaj Kustra - II nagrodę Turnieju Jednego Wiersza 2017 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. zajął drugie miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pigmalion fantastyki" za opowiadanie "Pani Lucyna" 2018
  55. Jan Kwieciński (rocznik 2000-2004) reżyser filmowy.
  56. Maria Lekszycka (matura 2005) - artystka plastyczka.
  57. Dawid Lekszycki (matura 1996) - artysta plastyk.
  58. Marianna Linde - (rocznik 2009=2012) aktorka, piosenkarka.
  59. Weronika Litwin (matura 1999) - historyczka sztuki.
  60. Marcin Łobacz (rocznik, 2003-2006), zdobył drugie miejsce w konkursie  „Oskary Polskiej Mody 2004" i trzykrotnie otrzymał stypendium Premiera RP za bardzo dobre wyniki w nauce. Po szkole realizuje się jako projektant mody. >>> kolekcja Madame de Sade; Także w >>> Londynie i w Emiratach arabskich
  61. Gizela Malinowska (matura 1999) - artystka plastyczka, fotografik
  62. Jerzy Markuszewski (matura 2004) - muzyk perkusista.
  63. Maria Michalska (matura 2009) - artystka plastyczka.
  64. Nina Michnik - finalistka XXX Olimpiady Filozoficznej., działaczka społeczna
  65. Katarzyna Markowska (rocznik 1992-1996) - realizuje się m.in. jako działaczka społeczna. "Dębowy Taboret 2011".  Nauczycielka Jogi w 21SLO w latach 2012-14 r. Właścicielka Szkoły jogi Shakli; prezeska fundacji Sztuka Ciała.
  66. Alan Migoń (matura 2013) - poeta, filozof, autor.
  67. Julia Minasiewicz (rocznik 2014-2017) uzyskała tytuł laureatki XXIX Olimpiady Filozoficznej 2017, działaczka społeczna.
  68. Anna Mitzner-Izdebska (rocznik 2000-2004) – Diamentowy Grant Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego >>>>. Wydanie książki naukowej "Pitagoreizm. Jedno jako arche w metafizyce, antropologii i polityce", Wydawnictwo Uniwersytet Warszawski, 2012. >>>>;  stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2013 >>>> poz. 38.
  69. Anna Molska (rocznik 1998-2002), jest cenioną artystką sztuki wideo. Laureatka szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2009", stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury i Sztuki >>>>, Więcej >>>>. Kilkaset indywidualnych wystaw, także w CSW i Zachęcie >>>>
  70. Agnieszka Mysiak Wrzeszcz - polonistka, kordynatorka ds. wystawy i społeczności wystawców w Centralnym Domu Technologii CDT
  71. Bartosz Nalazek (matura 2005) operator filmowy (m.in. asystent Janusza Kamińskiego przy filmach S. Spielberga), teatrze - reżyser światła i wizualizacji >>>>
  72. Rafał Niemojewski (matura 1996) - historyk sztuki.
  73. Zulejka Nowicka (matura 2013) - międzynarodowa działalność charytatywna.
  74. Zuzanna Olędzka (matura 2007) - artystka plastyczka.
  75. Agnieszka Osuch (matura 2005) - historyczka sztuki.
  76. Agata Pabjas (rocznik 1994-1998), będąc w szkole realizowała swoją pasję jako modelka. Od wielu lat prowadzi własną, liczącą się na rynku agencję modelek
  77. Magdalena Pankiewicz (matura 2004) - artystka plastyczka.
  78. Paweł Paprocki (rocznik 1998-2002), absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, już ceniony aktor Teatru Narodowego. Laureat szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2009".
  79. Aleksandra Parnowska (Ramsey). matura      Prowadzi w Warszawie Hostel Pepe.
  80. Michał Passendorfer (matura 2006) - aktor.
  81. Barbara Pazio - zajęła drugie miejsce w eliminacjach mazowieckich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2017.
  82. Sylwia Pawełkowicz (matura 1996) - artystka plastyczka.
  83. Gabriela Pietrucha (rocznik 2009-2012), aktorka filmowa i estradowa.
  84. Katarzyna Polewany (matura 2012) - aktorka.
  85. Olga Poreda (matura 1996) - artystka plastyczka.
  86. Katarzyna Przezwańska (rocznik 1999-2003) - artystka plastyczka; indywidualna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski >>>
  87. Franciszek Przybylski (matura 2012) - aktor, operator kamery.
  88. Natalia Przybysz (rocznik 1998-2002) stworzyła wraz z siostrą zespół SISTARS, który zdobył liczne nagrody. Prowadzi solową działalność piosenkarską - znana  jako N'Talia i Natu – polska wokalistka i autorka tekstów. Laureatka nagrody „Dębowy Taboret 2006”.  Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV >>>; Dwie statuetki Frederyki 2015
  89. Maciej Puczyński (matura 1998) - operator i producent filmowy.
  90. Paulina Pyszkiewicz (matura 2012) - twórczyni marki ubiorów LeBrand.
  91. Dominika Renes (matura 1999) - reżyserka i producentka filmowa; charakteryzatorka.
  92. dr Artur Rodziewicz (nauczyciel filozofii) jest pracownikiem naukowym wyższych uczelni, autorem tekstów: Aleksander Protasiewicz >>>, Splot doskonały >>>, Awanturystyka albo anatomia zbira >>>.
  93. Jan Rotowski (matura 2017) - aktor.
  94. Wojciech Rotowski (rocznik 2009-2013) aktor musicalowy (Alladyn w Alladyn jr) i filmowy, reżyser teatralny autorskiego spektaklu >>> "Czarodziej".
  95. Agata Rudowska (matura 1995) - artystka plastyczka.
  96. Kacper Rudziński (matura 2010) - artysta plastyk, operator filmowy.
  97. Aleksandra Rusak (matura 2010) - prowadzi kwiaciarnię Mak (założoną 1904 r.), kontunuując tradycię rodzinną. 
  98. Amudena Rutkowska (matura 1995) - etnograf w Muzeum Etnograficznym; pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa.
  99. Mateusz Skarbek (matura 2017) - fotograf.
  100. Aleksandra Skrzyszowska - matura 2000) - historyk sztuki; Manager ds. Marketingu Lampart Group S.A. Dyrektorka ds. operacyjnych Panther. 
  101. Piotr Sobociński jr (rocznik 1999-2003), operator filmowy. W konkursie etiud studenckich na festiwalu Camerimage (2004 r.) zdobył Złotą Kijankę za etiudę "Zima" z muzyką Krzysztofa A. Janczaka. Opracował kolor do filmu dokumentalnego Jana Komasy "Powstanie Warszawskie". Laureat nagrody "Dębowy Taboret 2013". Nominacja do nagrody Złota Żaba za film Róża na Camerimage >>>>. Jest autorem zdjęć do filmu Drogówka Wojciecha Smarzowskiego >>>> lub tu >>>>;. jest autorem zdjęć do filmu Układ zamknięty Ryszarda Bugajskiego >>>>; jest autorem zdjęć do filmu Łukasza Palkowskiego  >>> Bogowie oraz filmu Wołyń; Boże ciało (2019); Sala samobójców - hejter (2020).
  102. Weronika Sołtysiak (matura 2011) - historyczka i menedżerka sztuki.
  103. Marcin Starzecki (rocznik 1999-2004) - reżyser filmowy; nagrody za teledysk Nie ma cwaniaka na warszawiaka >>>>: Laureat 7. edycji Gwarancji Kultury 2012 w kategorii Wydarzenie w sieci >>>>; Grand Prix 20. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2011 >>>> -  statuetka >>>>.
  104. Dominik Strzałkowski (matura 2002) - artysta plastyk.
  105. Eliza Sulkowska-Wolff (matura 1997) - artystka plastyczka.
  106. Katarzyna Surowska (rocznik 2010-2013) - laureatka III miejsca w konkursie WARSZAWA-MOJE MIASTO >>>>.
  107.  Stanisław Świątkowski (matura 2017) - muzyk, Youtuber THOR, student szkoły muzycznej w Londynie.
  108. Aleksandra Szwed (rocznik 2006-2009) występuje w filmie, na estradzie i w teatrze.
  109. Andrzej Szajewski (rocznik 1995-1999), po sukcesach w MTV, zrealizował w telewizji publicznej cykl filmów o polskich reżyserach filmowych i teatralnych.
  110. Zbigniew Szymańczyk (matura 2013) - fotograf
  111. Włodzimierz Szymański (matura 2000) - artysta plastyk.
  112. Włodzimierz Taboryski (dyrektor) - Medal Komisji Edukacji Narodowej >>>>; dyplom uznania od organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Bardów >>>>. Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP z okazji 25 lat oświaty niezależnej >>>>.
  113. Piotr Twardowski - operator, producent filmowy.
  114. Marcin Turski (matura 2011)m - aktor, piosenkarz.
  115. Jan Wachowski (matura 2017) III nagroda na XVI Ogólnopolskim Konkurcie Kompozytorskim UFA >>>> (3 klasa) - został stypendystą Krajowego Funduszu Na rzecz Dzieci, (klasa 3, w roku szkolnym 2016/17)
    zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Cum Laude Music Awards w Hiszpanii.
  116. Anna Walewska (matura 2005) - historyczka sztuki w Muzeum Narodowym.
  117. Wacław Warchoł (matura 2010) - aktor.
  118. Weronika Warchoł (matura 2013) - aktorka.
  119. Damian Wencki (matura 1999) - architekt.
  120. Paulina Wejs (matura 2002) - historyczka sztuki.
  121. Mikołaj "Miki" Wielecki (rocznik 1991- 995) - prowadzi grupę bębniarzy na Bielanach >>>>
  122. Marta Wierzbicka (rocznik 2007-2010), aktorka filmowa i teatralna.
  123. Martyna Wiśniewska (matura 2003) - artystka plastyczka.
  124. Maria Witkowska odebrała stypendium premiera za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/15, aktorka.
  125. Przemysław Woś (matura 1999) - architekt.
  126. Julia Wróblewska (matura 2018) - aktorka, zagrała w kolejnym filmie, rola w filmie "Listy do M - 2" więcej >>>>.
  127. Bartosz Ślepowron Wyrzykowski (matura 1998) - producent filmowy, kierownik produkcji filmowej.
  128. Agata Zacharzewska ( matura 1996) - historyczka sztuki.
  129. Krystyna Zajkowska - (rocznik od 2018) - aktorka musicalowa.
  130. Monika Zamięcka (matura 1996) - artystka plastyczka.
  131. Łukasz Zaremba (rocznik 1998-2002) – kulturoznawca: stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2012 >>>>; stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2013 >>>>. poz. 123. 
  132. Julia Zarzecka (matura 2019) - zajęła pierwsze miejsce w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "NUTKA POLIGLOTKA" 2017 ("La vie en rose" z repertuaru Edith Piaf) oraz drugie miejsce w konkursie piosenki XVII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA
  133. Maciej Zdrojewski (matura 2008) - operator filmowy.
  134. Katarzyna Zielecka (matura 1997) - montaż filmowy.
  135. Jan Jakub Zielecki (matura 1996) - artysta plastyk, specjalista od reklamy.
  136. Rozalia Ziołkowska (matura 2018) - stypendystka premiera za rok 2016-2017.
  137. Jarosław Zuzga (matura 1996) - fotograf.
  138. Grzegorz Żórawski (rocznik 2010-2013) - stypendium naukowe Premiera za 2010 rok >>>>; klasy 3) - stypendium naukowe Premiera za 2011 rok >>>>;  aktor i  reżyser musicalowy; aktor dubbingowy.
  139. Aleksander Żyłka (matura 2013) - DJ Aleksander Saineer.
  140. Katarzyna Żytomirska (rocznik 1992-1996) - działaczka społeczna, autorka, aktorka, śpiewaczka nie tylko ludowa. "Dębowy Taboret 2011".

13-26.04.2012 r. absolwenci związani ze sztukami plastycznymi spotkali się na zorganizowanej dla nich przez szkołę wystawie pt. My z GROTOWSKIEGO >>>>; na FB >>>>.


27 marca 2013 r. w kinie Femina odbył się przegląd filmów zrealizowanych przez uczniów i absolwentów z lat 1998-2013 - Filmowcy z Grotowskiego >>>> : na FB >>>>


Czekamy na informacje o następnych nagrodach i wyróżnieniach dla naszych absolwentów.
Przypominamy, że szkoła pamięta o swoich absolwentach, a wyróżniającym się przyznaje statuetkę Dębowy Taboret 
>>>> .




Taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, szajewski, molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,




liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, rekrutacja do liceum