26 lutego 2020, Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirsława

Psychologia - zapraszamy na szkolne koło zainteresowań!

Zapraszamy na spotkanie szkolnego koła psychologicznego
 w piątki, co dwa tygodnie, w godzinach 14.20-16.00.
***
Koło powstało z inicjatywy naszych uczennic i uczniów. Zajęcia prowadzi pan Dariusz Kubuj, psycholog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista od psychologii zachowań konsumenckich i budowania marek, na co dzień właściciel firmy doradztwa strategicznego.

Zaproponowane tematy pozostałych spotkań:
- Posłuszeństwo wobec autorytetu, czyli do czego zdolny jest zwykły człowiek pod presją?
- Role społeczne i wpływ czynników sytuacyjnych na zachowanie, czyli dalej o przekraczaniu granic pod presją.
- Dysonans poznawczy, czyli jak ludzie rozwiązują konflikty w swojej głowie i dlaczego niektórym trudno wyjść z nałogu?
- Mechanizm stopy w drzwi i autopercepcja, czyli o zaskakujących mechanizmach perswazji.
- Dwa tryby myślenia człowieka i błędy poznawcze, czyli, czy jesteśmy racjonalni?