17 sierpnia 2022, Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Miesięcznik "Film" jest redagowany przez naszego absolwenta Michała Kaczonia.ooku

Michał Kaczoń (matura 2008) prowadzi fanpage miesięcznika FILM na Facebooku oraz konto magazynu w serwisie społecznościowym Twitter. Właściciel marki FILM nie wyklucza, że magazyn zostanie reaktywowany w wersji cyfrowej, choć dzisiaj jeszcze za wcześnie na deklaracje w tej sprawie.

Michał Kaczoń jest absolwentem 21 SLO (matura 2008) i kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od dwunastu lat prowadzi bloga poświęconego kulturze popularnej - „Seriale, Filmy, Muzyka" (superkaczy.blog.pl), gdzie dzieli się swoją pasją z innymi. Współpracuje także z portalem internetowym Hatak.pl, stacją HBO oraz Organizacją Blogów Filmowych.

Fanpage magazynu Miesięcznik FILM na Facebooku ma ponad 5,5 tysiąca fanów i wysoki współczynnik interakcji. Konto na Twitterze obecnie gromadzi ok. 800 obserwujących. Fanpage Złote Kaczki Miesięcznika FILM to kolejnych kilkuset fanów. Za prowadzenie profili związanych z markę FILM w społecznościach odpowiadała redakcja pod kierownictwem Tomasza Raczka.

Brand FILM należy do Platformy Mediowej Point Group. W ubiegłym roku wydawca zdecydował o zawieszeniu papierowej formy miesięcznika. Wydawca nie wyklucza, że aktywacja profili społecznościowych może być punktem wyjścia do reaktywacji magazynu w przyszłości. „Dziś to jeszcze nie jest moment, aby o tym mówić, na pewno to nie jest kwestia tego roku, ale nie wykluczamy, że FILM wróci jako magazyn” – mówi Michał M. Lisiecki, prezes Zarządu PMPG. Podkreśla, że ewentualna reaktywacja dotyczy wersji cyfrowej magazynu, nie ma mowy o powrocie do papieru.

Magazyn FILM to najstarszy w Polsce magazyn poświęcony filmowi i kinematografii. Ukazywał się od 1946 r., początkowo jako tygodnik, potem jako miesięcznik. W 2006 r. PMPG odkupiła upadający miesięcznik od wydawnictwa Hachette Fillipacchi i wznowiła jego wydawanie. Ostatni numer magazynu FILM ukazał się w czerwcu 2013 r.  

Ważne linki:

FILM na Facebook: https://www.facebook.com/MiesiecznikFilm

Złote Kaczki miesięcznika FILM na FB: https://www.facebook.com/pages/Z%C5%82ote-Kaczki-Miesi%C4%99cznika-FILM/151039968329777?fref=ts

FILM na Twitter: https://twitter.com/MiesiecznikFilm

Blog Michała Kaczonia: http://superkaczy.blog.pl/

E-mail: 

m.kaczon@film.com.pl