28 października 2021, Imieniny: Judyty, Szymona, Tadeusza
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Fizyka, mgr Wanda Kułakowska

________________________________________________________________ 
Zasady pracy na lekcjach i przedmiotowy system oceniania >>>

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

jesteście w szkole humanistycznej, humanus znaczy ludzki. Na zajęciach fizyki będziemy zajmować się tym wszystkim, co od wieków dotyczyło człowieka. A człowiek jest ciekawy, nie wystarczy mu zdobywanie pożywienia, obrona przed wrogami i rozmnażanie się. Mózg ludzki wciąż pracuje, człowiek od zarania swych dziejów obserwuje przyrodę, zastanawia się nad występującymi w niej zjawiskami, próbuje je opisać i sklasyfikować. I to właśnie jest FIZYKA - dla mnie królowa nauk, zawiera w sobie i matematykę, i chemię, i geografię, i medycynę, i wiele innych dziedzin nauki.

Chciałabym, żebyście spojrzeli na świat oczyma przyrodnika, żebyście tę fizykę zobaczyli wokół siebie, dostrzegli, że otacza Was zewsząd, że wszystko podlega jej prawom i że bez niej nie da się żyć we współczesnym świecie. O tym będziemy rozmawiać na fizyce i przyrodzie (w kl. 2G).

Za wszystkim, co wiąże się z fizyką stoi ON - człowiek-przyrodnik, odkrywca, badacz, uczony. O tych ludziach będziemy też mówić. Chciałabym, żebyście poznali tych, bez prac których nie byłoby rzeczy i urządzeń, z których korzystacie na każdym kroku: chociażby samochodu, żarówki, telefonu.