24 maja 2022, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Język polski, mgr Marianna Guzek, mgr Ewa Kretkowska, mgr Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz

________________________________________________________________________

Zasady pracy na lekcjach i przedmiotowy system oceniania >>>


Witamy serdecznie na stronie zespołu polonistycznego 21 SLO!

Nasza szkoła jest przystanią dla humanistek i humanistów. Co to jednak znaczy? Czasem można usłyszeć, że humanistki_humaniści to osoby, które „nie lubią” matematyki. . Nam bliższe jest rozumienie tego słowa w jego pierwotnym znaczeniu >>>. Dlatego język polski jest szczególnie ważnym przedmiotem w programie edukacyjnym szkoły, wszystkie uczennice i wszyscy uczniowie realizują go na poziomie rozszerzonym. Lekcje języka polskiego uzupełniamy warsztatami z pisania. Program wzbogacamy także o pozalekcyjne zajęcia dotyczące literatury współczesnej, a w klasie maturalnej mamy dodatkowe rozszerzenia poświęcone szczegółowej analizie tekstów spoza kanonu lektur szkolnych.

Edukację polonistyczną uzupełniają takie przedmioty jak: wiedza o teatrze i filmie, filozofia, łacina, retoryka, historia sztuki, wiedza o tańcu, historia muzyki.

 Z życzeniami miłej nauki i ciekawych literackich podróży

Marianna Guzek, Ewa Kretkowska, Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz

Lektury, które warto przeczytać z pożytkiem i dla przyjemności >>>
Jak powinien wyglądać opis bibliograficzny? >>>

Biblioteki internetowe
Dostępne są w nich teksty większości lektur, zwłaszcza tych pisanych do XIX wieku. Nawet jeżeli nie lubicie czytać na ekranie, to warto wiedzieć, gdzie można znaleźć teksty źródłowe. Mogą się przydać chociażby podczas pisania prac.

www.pbi.edu.pl

www.wolnelektury.pl
 
www.wolnelektury.pl

www.literat.ug.edu.pl

Poprawne merytorycznie omówienia lektur oraz inne strony przydatne w nauce:

 

www.klp.pl

www.hamlet.pro.e-mouse.pl

www.staropolska.pl

http://poradnia.pwn.pl/

www.slownik-online.pl/
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego >>>liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, filozofia w szkole, filozofia w liceum, liceum prywatne, liceum społeczne, retoryka w szkole, szkoła aktorska, edukacja filmowa, rekrutacja do liceum, rekrutacja 2013, gorotwski, rotowski, kukulska, przybysz, paprocki, kurzewski, kwieciński, kaczorowska, rodziewicz, pietrucha, sobociński, komasa, starzecki, janczak, taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, szajewski, molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,