24 maja 2022, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Języki obce w 21 SLO

_________________________________________________________________
Zasady pracy na lekcjach i przedmiotowy system oceniania >>>

 

            Wszystkie uczennice i wszyscy uczniowie naszego liceum uczą się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, łaciny oraz wybierają jeszcze jeden język obcy nowożytny. Mają do wyboru: język francuski, hiszpański i niemiecki. Każdego roku organizujemy grupy średnio zaawansowane i zaawansowane, i zachęcamy do kontynuowania nauki.  Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu w oddziale trzyletnim, dwa razy w tygodniu w oddziałach czteroletnich.

Praca na lekcjach obejmuje różne formy, ale zależy nam przede wszystkim na kształceniu  i doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych. Na zajęciach nie posługujemy się językiem polskim, także w grupach początkujących. Na koniec nauki w klasach 1-3 (oddział trzyletni) i klasach 1-4 (oddział czteroletni) przeprowadzamy sprawdzian ustny, który obejmuje omówione zagadnienia i jest dostosowany do poziomu grupy.
           Poznajemy też tradycje i zwyczaje danego obszaru językowego, więc każda grupa językowa ma też zajęcia kulturowe.
            Poza regularnymi lekcjami można skorzystać z indywidualnych konsultacji językowych, uczęszczać na ko
ło przedmiotowe lub przygotowywać się do egzamninów maturalnych i olimpiad przedmiotowych na dodatkowych fakultetach.

 
Zapraszamy!
Aleksandra Żychlińska i Tomasz Perzyna - nauczyciele języka francuskiego
Ilona Harmas, Melva Villar Rosales - nauczycielki języka hiszpańskiego
Jadwiga Kuzińska - nauczycielka języka niemieckiego.
Liceum, Warszawa, Ogólnokształcące, Społeczne, Grotowski, humanistyczne, filozofia, retoryka, historia sztuki, plastyka, liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, filozofia w szkole, filozofia w liceum, liceum prywatne, liceum społeczne, retoryka w szkole, szkoła aktorska, edukacja filmowa, rekrutacja do liceum, rekrutacja 2013, gorotowski, wojtek rotowski, kukulska, natalia przybysz, paprocki, filip kurzewski, jan wieciński, kaczorowska, pietrucha, sobociński, komasa, starzecki, janczak, taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, Andrzej szajewski, anna molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,