25 kwietnia 2019, Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Języki obce, mgr Jhonathan Avila Balboa, dr Ewa Brzeska, mgr Ilona Harmas, mgr Jadwiga Kuzińska, mgr Tomasz Perzyna

_________________________________________________________________
Zasady pracy na lekcjach i przedmiotowy system oceniania >>>

 

            Wszyscy uczniowie naszego liceum uczą się języka angielskiego i łaciny oraz wybierają jeszcze jeden język obcy nowożytny. Mają do wyboru: język francuski, hiszpański i niemiecki. Każdego roku organizujemy międzyklasowe grupy średnio zaawansowane i zaawansowane, i zachęcamy do kontynuowania nauki. Jeśli jednak zbierze się grupa chętnych, tworzymy także grupy początkujące. Zajęcia obejmują trzy godziny w tygodniu przez pięć semestrów.

Praca na lekcjach obejmuje różne formy, ale zależy nam przede wszystkim na kształceniu  i doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych. Na zajęciach nie posługujemy się językiem polskim także w grupach początkujących. Na koniec nauki w klasie 1 i 2 przeprowadzamy sprawdzian ustny, który obejmuje omówione zagadnienia i jest dostosowany do poziomu grupy.
           Poznajemy też tradycje i zwyczaje danego obszaru językowego, więc każda grupa językowa ma odrębne zajęcia kulturowe.
            Poza regularnymi lekcjami można skorzystać z indywidualnych konsultacji językowych, uczęszczać na ko
ło przedmiotowe lub przygotowywać się do egzamninów maturalnych i olimpiad przedmiotowych na dodatkowych fakultetach.

 Zapraszamy!
Ewa Brzeska i Tomasz Perzyna - nauczyciele języka francuskiego
Jhonathan Avila Balboa i Ilona Harmas - nauczyciele języka hiszpańskiego
Jadwiga Kuzińska - nauczycielka języka niemieckiego.
Liceum, Warszawa, Ogólnokształcące, Społeczne, Grotowski, humanistyczne, filozofia, retoryka, historia sztuki, plastyka, liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, filozofia w szkole, filozofia w liceum, liceum prywatne, liceum społeczne, retoryka w szkole, szkoła aktorska, edukacja filmowa, rekrutacja do liceum, rekrutacja 2013, gorotowski, wojtek rotowski, kukulska, natalia przybysz, paprocki, filip kurzewski, jan wieciński, kaczorowska, pietrucha, sobociński, komasa, starzecki, janczak, taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, Andrzej szajewski, anna molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,