25 kwietnia 2019, Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

mgr Agnieszka Mysiak

Skończyłam polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, wcześniej studiowałam także w Szczecinie, moim rodzinnym mieście. Ukończyłam glottodydaktykę na studiach podyplomowych na UW, a w 2015 roku wróciłam na Uniwersytet Warszawski na kolejne studia magisterskie, tym razem związane z pedagogiką i szeroko pojętą kulturą.
            Na UW działałam w Warszawskim Kole Polonistów, w ramach którego brałam udział w wielu konferencjach naukowych,  byłam stypendystką Ministra Edukacji Narodowej za wyniki w nauce.
Od dziecka pasjonowała mnie sztuka żywego słowa – przez kilkanaście lat grałam w amatorskich teatrach, brałam udział w konkursach recytatorskich i w przeglądach teatralnych, prowadziłam zabawy aktorskie w programie telewizyjnym Wierszowisko.
         Lubię literaturę, w której człowiek potyka się o język a słowa się sobie dziwią. Czytam klasykę, często wracam do przeczytanych książek i odkrywam je na nowo. Przede wszystkim jednak lubię być na bieżąco, wiedzieć, co piszczy w literaturze najnowszej. Swoimi odkryciami dzielę się z uczniami podczas lekcji oraz na spotkaniach koła literatury XXI wieku.
            Piszę scenariusze dla dzieci i młodzieży oraz przeróżne wierszydła i opowiadania (dla dzieci, z tymi dla dorosłych zaczekam do pięćdziesiątki, bo co ja wiem o życiu… ;-) ) Pracuję także jako animatorka dla dzieci. Lubię działać twórczo, zaskakiwać ludzi, pokazywać im świat z różnych perspektyw.
            Widziałam już trochę świata, ale nieustannie chcę więcej. Życie zwykłam smakować pełnymi garściami, a nie nożem i widelcem. Nałogowo uprawiam sporty, innych nałogów nie posiadam, mam za to sporo pasji. Ciągle muszę próbować czegoś nowego, bo taka niespokojna dusza ze mnie.