22 maja 2019, Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Szkoła zimowa 2011

Szkoła Zimowa odbyła się dla uczniów klasy pierwszej w Białce Tatrzańskiej, tuż przed feriami, czyli od 4 do 10 lutego.
Odbyła się ona zgodnie z naszymi
>>>zasadami.

W piątek, 4 lutego wyruszyliśmy rano z placu Bankowego zgrabnym busikiem do Białki Tatrzańskiej. Tam zamieszkaliśmy w gościnnym i wygodnym pensjonacie „Joanna”. Po zjedzeniu smakowitego, późnego obiadu i rozlokowaniu się w pokojach zebraliśmy się w jadalni, gdzie rozpoczęliśmy wspólne czytanie „Świętoszka" Moliera.

Następnego dnia rano silna grupa pod dowództwem nauczyciela WF-u pana Janusza Zaporowskiego i instruktorki snowboardu – pani Moniki Ojrzanowskiej pojechała na stok Kotelnicy.


Po południu rozpoczęły się lekcje, prowadzone przemiennie w dwóch grupach: historia- przez panią Beatę Ferreras i historia sztuki-przez Krystynę Sulkiewicz.

I tak było przez cały pobyt: Rano - narty i snowboard, a po południu lekcje i przygotowania do sesji naukowej „Związki sztuki z polityką", wieczorem czytanie „Świętoszka” (po skończeniu V aktu obejrzeliśmy na DVD spektakl teatru TV).

W niedzielę (6 lutego) lekcji nie było, za to pojechaliśmy do Zakopanego, gdzie zwiedziliśmy kapliczkę w Jaszczurówce, zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza, a wieczorem obejrzeliśmy w Teatrze im. Witkacego świetny spektakl według utworu Stanisława Witkiewicza „Na przełęczy”.

We wtorek 8 lutego, odwróciliśmy kolejność zajęć: przed południem zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy,a po lekcjach, do późnego wieczora były szaleństwa snowboardowe i narciarskie na stoku.

W środę (9 lutego), na zakończenie szkoły zimowej urządziliśmy zawody (w slalomie narciarskim zwyciężyła Marysia Zawarska, w snowboardzie – Stefania Włostowska).Wieczorem, po lekcjach odbyła się próba generalna prezentacji, które przedstawiliśmy   następnego dnia w szkole. Drogę powrotną (10 lutego) do Warszawy urozmaiciła nam próba recytacji wszystkich osiermanstu „Sonetów Krymskich”, także wygłoszonych na >>>> piątkowej sesji.

PS 1
Program realizowała czterosobowa kadra (od lewej): Krystyna Sulkiewicz (wicedyrektor 21 SLO, historia sztuki), Monika Ojrzanowska (instruktor snowbordu),  Beata Jaskłowska-Ferreras (historia i wychowawczyni klasy) i Janusz Zaporowski (nauczyciel wf, instruktor narciarstwa i snowbordu).

PS 2
Niegrzeczni uczniowie byli przykładnie karani.