24 maja 2022, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Warsztaty z pisania, mgr Ewa Kretkowska, mgr Agnieszka Mysiak

             Pisania nie da się nauczyć z Wikipedii, w tym wypadku zawodne będą także słowniki  i kompendia wiedzy. Powstaje zatem pytanie, czy pisania w ogóle można się nauczyć? Można, a co więcej, trzeba, jeżeli chcesz dobrze zdać maturę, a przede wszystkim świadomie uczestniczyć w językowej wspólnocie. 
              Pisania nie nauczysz się w tydzień, złudne jest też poleganie na talencie, który być może pewnego dnia się objawi. Pisanie bowiem jest umiejętnością, którą kształtuje się latami, i którą trzeba cierpliwie ćwiczyć.
              Warsztaty z pisania są wpisane w obowiązkowy program rozszerzonego kształcenia z języka polskiego i są oceniane w ramach tego przedmiotu.

Czego możesz spodziewać się na zajęciach?

- poznania tajników stylu i kompozycji;

- wzbogacania zasobu słownictwa;

- sposobów unikania pułapek składniowych;

- zajrzenia za kulisy konwencji i gatunków literackich.

Nie obiecamy Ci literackiego Nobla ani nawet Nike, ale możemy sprawić, że pisanie nie będzie dla Ciebie drogą przez mękę. 
Liceum, Warszawa, Ogólnokształcące, Społeczne, Grotowski, humanistyczne, filozofia, retoryka, historia sztuki, plastyka, liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, filozofia w szkole, filozofia w liceum, liceum prywatne, liceum społeczne, retoryka w szkole, szkoła aktorska, edukacja filmowa, rekrutacja do liceum, rekrutacja 2013, gorotowski, wojtek rotowski, kukulska, natalia przybysz, paprocki, filip kurzewski, jan wieciński, kaczorowska, pietrucha, sobociński, komasa, starzecki, janczak, taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, Andrzej szajewski, anna molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,