mgr Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz

Skończyłam polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, wcześniej studiowałam także w Szczecinie, moim rodzinnym mieście. Ukończyłam glottodydaktykę na studiach podyplomowych na UW, a w 2015 roku wróciłam na Uniwersytet Warszawski, aby podjąć międzywydziałowe studia na  MISH-u, w ramach których studiowałam Artes Liberales i Pedagogikę. Swoją otwartością na to, co nowe i nieznane staram się pokazać, że humanista to osoba o bardzo szerokich horyzontach i możliwościach. Od dziecka pasjonowała mnie sztuka żywego słowa – przez kilkanaście lat grałam w amatorskich teatrach, brałam udział w konkursach recytatorskich i w przeglądach teatralnych, prowadziłam zabawy aktorskie w programie telewizyjnym Wierszowisko.

Lubię literaturę, w której człowiek potyka się o język a słowa się sobie dziwią. Czytam klasykę, często wracam do przeczytanych książek i odkrywam je na nowo. Przede wszystkim jednak lubię być na bieżąco, wiedzieć, co piszczy w literaturze najnowszej. Swoimi odkryciami dzielę się z uczniami podczas lekcji oraz na spotkaniach koła literatury XXI wieku.

Filmy oglądam chętnie i przeżywam intensywnie. Cenię sobie zwłaszcza te, pobudzające do myślenia i działania, poruszające problemy społeczne i dotyczące relacji międzyludzkich. Lubię o nich rozmawiać, o czym z pewnością przekonają się moi uczniowie.

Jestem mamą Adama i Witolda. Tak, tak, w moim życiu romantyzm spotyka się z awangardą. I dobrze mi z tym.