DOŚWIADCZENIE

Nasza szkoła otrzymała uprawnienia szkoły publicznej w 1991 roku, mamy więc za sobą ponad trzydzieści lat doświadczenia i dużą wiedzę praktyczną na temat prowadzenia szkoły. Wykształciliśmy pokolenie humanistek i humanistów, a nasi absolwenci zaczynają przysyłać do nas swoje dzieci.

Mamy stabilną i doświadczoną kadrę.

Planujemy proces edukacyjny tak, by godziny spędzone w szkole były jak najbardziej efektywne.

WSPÓLNOTA

W naszej szkole może uczyć się maksymalnie 90 osób we wszystkich klasach. Zazwyczaj tworzymy jedną klasę w danym roczniku, a klasy mają około 20 osób. U nas wszyscy się znają! Uczymy się nie tylko w obrębie klasy, ale realizujemy także projekty międzyklasowe.

Ze względu na to, że jesteśmy mała szkołą, indywidualne podejście do każdego ucznia nie jest pustą deklaracją, a podczas lekcji można efektywnie pracować i realnie angażować się w dyskusje.

EDUKACJA HUMANISTYCZNA

W naszej szkole każda klasa rozszerza język polski i język angielski. Od klasy trzeciej można wybrać dodatkowe rozszerzenia: z historii, wiedzy o społeczeństwie, historii sztuki oraz fakultety maturalne z filozofii i drugiego języka obcego.

Przedmioty obowiązkowe rozszerzamy o autorskie przedmioty dodatkowe: historię sztuki, filozofię, retorykę, historię muzyki, wiedzę o teatrze i filmie.

W Grotowskim wszystkie uczennice i wszyscy uczniowie poznają podstawy łaciny.

JĘZYKI OBCE

Naukę języków obcych traktujemy poważnie!

Wszyscy uczą się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Prowadzimy także dodatkowe zajęcia z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym (C1). W klasach starszych część zajęć z historii muzyki i historii sztuki odbywa się w języku angielskim.

Drugi język obcy jest do wyboru: niemiecki, francuski i hiszpański są nauczane w grupach międzyklasowych i klasowych. Zachęcamy do kontynuacji nauki języka po szkole podstawowej; tworzymy też grupy początkujące, jeśli zbierze się grupa chętnych.

KAMERALNOŚĆ

Nasza szkoła przypomina duże mieszkanie. Każda klasa ma swoją salę, bibliotekę, pracownię komputerową, kącik kuchenny z czajnikiem i mikrofalówką. W centrum szkoły jest przestrzeń, w której można wspólnie porozmawiać, zjeść posiłek, odpocząć.

DOBRA ORGANIZACJA

Lekcje zaczynamy codziennie o 8:30, zajęcia trwają 45 minut. Między lekcjami zazwyczaj jest piętnastominutowa przerwa. Po czterech lekcjach jest długa przerwa na zjedzenie posiłku.

Podstawowe lekcje zawsze kończymy o 14:25.

Od godziny 14.35 do 16.15 odbywają się zajęcia wychowania fizycznego, rozszerzenia dodatkowe i fakultety maturalne, konsultacje, zajęcia wyrównawcze i koła zainteresowań.