DOŚWIADCZENIE

Nasza szkoła otrzymała uprawnienia Szkoły Publicznej w 1991 roku, mamy więc za sobą ponad trzydzieści lat doświadczenia i dużą wiedzę praktyczną na temat prowadzenia szkoły. Wykształciliśmy pokolenie humanistek i humanistów, a nasi absolwenci już zaczynają przysyłać do nas swoje dzieci.

Mamy stabilną i doświadczoną kadrę.

Planujemy proces edukacyjny tak, aby godziny spędzone w szkole były jak najbardziej efektywne.

WSPÓLNOTA

W naszej szkole może uczyć się maksymalnie 90 osób we wszystkich klasach. Zazwyczaj tworzymy jedną klasę w danym roczniku, a klasy mają około 20 osób. U nas wszyscy się znają! Uczymy się nie tylko w obrębie klasy, ale realizujemy także projekty międzyklasowe.

Ze względu na to, że jesteśmy mała szkołą, indywidualne podejście do każdego ucznia nie jest pustą deklaracją, a podczas lekcji można efektywnie pracować i realnie angażować się w dyskusje.

EDUKACJA HUMANISTYCZNA

W naszej szkole każda klasa rozszerza język polski i język angielski. Od klasy trzeciej można wybrać dodatkowe rozszerzenia z historii, wiedzy o społeczeństwie, historii sztuki oraz fakultety maturalne z filozofii i drugiego języka obcego.

Przedmioty obowiązkowe rozszerzamy o autorskie przedmioty dodatkowe: historię sztuki, filozofię, retorykę, historię muzyki, wiedzę o teatrze i filmie.

W Grotowskim wszystkie uczennice i wszyscy uczniowie poznają podstawy łaciny.

JĘZYKI OBCE

Naukę języków obcych traktujemy poważnie!

Wszyscy uczą się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Prowadzimy także dodatkowe zajęcia z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym (C1). W klasach starszych część zajęć z historii muzyki i historii sztuki odbywa się w języku angielskim.

Drugi język obcy jest do wyboru. Niemiecki, francuski i hiszpański nauczane są w grupach międzyklasowych ustalanych według stopnia zaawansowania. Możliwość kontynuacji wybranego języka po szkole podstawowej zależna jest od liczby osób na podobnym poziomie.

KAMERALNOŚĆ

Nasza szkoła przypomina duże mieszkanie. Każda klasa ma swoją salę, a dodatkowo do użytku uczennic i uczniów mamy pracownię komputerową, bibliotekę, kącik kuchenny z czajnikiem i mikrofalówką. W centrum szkoły jest przestrzeń, w której można wspólnie porozmawiać i zjeść.

DOBRA ORGANIZACJA

Lekcje zaczynamy codziennie o 8:30, a zajęcia trwają 45 minut. Między lekcjami zazwyczaj jest piętnastominutowa przerwa. Po czterech lekcjach jest długa przerwa na zjedzenie posiłku.

Podstawowe lekcje zawsze kończymy o 14:30.

Później odbywają się fakultety, w-f, koła zainteresowań, rozszerzenia dodatkowe i konsultacje.