Groteska – nieregularnik szkolny

Groteska wychodzi od 2010 roku. Jej wydania specjalne towarzyszą szkolnym uroczystościom.

Przeczytaj numer wydany z okazji 30-lecia szkoły.

Fuksówka – teatralne otrzęsiny

W słownikach tak określa się otrzęsiny dla fuksów (studentów pierwszego roku) w szkołach artystycznych. Nowicjusze muszą swoimi prezentacjami artystystycznymi przekonać nauczycieli i starszych kolegów, że nie dostali się tu przez przypadek, fuksem. Niestety, ci starsi, w tym czasie polują na fuksa jak na lisa [niem. Fuchs ‘lis’].

Wprawdzie nie jesteśmy w pełni szkołą artystyczną, ale niewątpliwie duch sztuki lata pomiędzy nami a nawet w niektórych. Dlatego w naszym humanistycznym liceum nie ma typowych otrzęsin, lecz jest fuksówka.

Pierwszoklasiści i nowi uczniowie do starszych klas a nawet nowi nauczyciele muszą wykazać się artystycznym zmysłem.

Pierwszoklasiści w trakcie 5-6 prób przygotowują spektakl, który prezentują całej szkolnej społeczności na pikniku odbywającym się w drugą sobotę września.

Szkolne święta

Wigilia

Przed każdymi świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na szkolną wigilię, którą przygotowują uczennice i uczniowie klasy pierwszej. Przy świątecznym stole gromadzi się szkolna społeczność. Jest czas na życzenia, upominki, wspólne kolędowanie i cieszenie się świąteczną atmosferą.

Wielkanocne śniadanie

W środę przed przerwą świąteczną organizujemy sesję naukową, a po niej klasa maturalna zaprasza na wielkanocny poczęstunek.

Święta w naszej szkole mają charakter świecki.