Międzynarodowy Dzień Teatru i święto Szkoły

27.03.2024

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru, a także święto naszej Szkoły. Oto skrócony plan naszych obchodów.

Pokaz filmów jednominutowych stworzonych przez klasy pierwsze w ramach lekcji wiedzy o teatrze i filmie.

Oto twórczynie zwycięskiego filmu „W milczeniu”, uczennice klasy 1 Asteri: Elżbieta Kubuj, Maria Brzoska, Zofia Gut i Julia Miśkiewicz oraz
zdobywca drugiego miejsca, twórca filmu „Końskie sprawy” Piotr Guzek (również klasa Asteri).

Występ Jana Szydłowskiego, monolog Kuklinowskiego z „Potopu” Henryka Sienkiewicza.

Występ Gai Nienartowicz, piosenka „Voilà” z repertuaru Barbary Pravi,

Spektakl na podstawie wierszy Czesława Miłosza – dobór tekstów i recytacja – uczennice i uczniowie klas 1, scenariusz, reżyseria i recytacja Włodzimierz Taboryski.

Spotkanie z aktorem Arturem Barcisiem i rozmowa na temat warsztatu pracy aktora.

Następnie wszyscy spotkaliśmy się przy wielkanocnym stole z tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez klasę czwartą.

Była też część nieoficjalna – koncert gitarowy Juliana Mikołajczaka z klasy czwartej.