27.03.2024

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru, a także święto naszej Szkoły. Z tej okazji plan lekcji wyglądał inaczej niż zwykle.

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru i święta Szkoły uświetniły:

– pokaz filmów jednominutowych stworzonych przez klasy pierwsze w ramach lekcji wiedzy o teatrze i filmie;

– występy: Jana Szydłowskiego (monolog Kuklinowskiego z „Potopu” Henryka Sienkiewicza) oraz Gai Nienartowicz (piosenka „Voilà”);

– spektakl na podstawie wierszy Czesława Miłosza (dobór tekstów i recytacja – uczennice i uczniowie klas 1., scenariusz, reżyseria i recytacja Włodzimierz Taboryski).

Kolejnym punktem obchodów było spotkanie z aktorem Arturem Barcisiem i rozmowa na temat warsztatu pracy aktora.

Następnie wszyscy spotkaliśmy się przy wielkanocnym stole z tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez klasę czwartą.

Była też część nieoficjalna – koncert Juliana Mikołajczaka z klasy czwartej.