09.05.2024

Majowy maraton warsztatowy klasy drugiej rozpoczął się 7 maja rano od gry miejskiej przygotowanej przez nauczycielkę języka polskiego panią Ewę Kretkowską. Gra dotyczyła warszawskiej młodości Norwida.

Tego samego dnia, po przerwie obiadowej, klasa druga razem z wychowawcą i nauczycielem historii muzyki panem Wojciechem Antosikiem była na spacerze muzycznym po warszawskiej Starówce.

W czasie gdy w szkole odbywał się egzamin maturalny z języka angielskiego (9 maja), kolejne zajęcia polonistyczne polegały na tropieniu wraz z polonistką literackich śladów epoki romantyzmu i pozytywizmu.

Po przerwie obiadowej klasa druga wraz z panem Antonim Kurkiem – nauczycielem fizyki oraz panem Wojciechem Antosikiem była na zajęciach w Narodowym Muzeum Techniki.

Tu na własne oczy mogliśmy zobaczyć tempo i skalę rozwoju cywilizacyjnego, który licząc od skonstruowania przez Galileusza lunety i zaobserwowania księżyców Jowisza do wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną pierwszego sztucznego satelity, radzieckiego Sputnika, liczył jedynie 350 lat. A ledwie kolejne 12 lat musiało minąć, by człowiek wylądował na Księżycu.