Klasy trzecie na lekcji plenerowej o warszawskim getcie.
Zobaczyliśmy miejsca noszące ślady historii w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły jak np. Teatr (później: kino) Femina, mural poświęcony ulicy Leszno, zadawaliśmy sobie pytania np. o ukształtowanie terenu na Muranowie, o zasadność istnienia kościoła w granicach getta, o to, ile może zdradzić współczesna architektura miasta. Byliśmy w siedzibie ŻIH-u, przy pomniku powstania w getcie, przeszliśmy Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów, zobaczyliśmy wystawę plenerową prezentująca efekty prac wykopaliskowych w rejonie bunkra przy ul. Miłej. Towarzyszyły nam książki – reportaż Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” oraz pisma Racheli Auerbach.
Przygotowanie i prowadzenie p. Ewa Kretkowska





