Osiągnięcia zawodowe, nagrody, stypendia, wyróżnienia, dokonania środowiska 21 SLO

Absolwenci naszego humanistycznego liceum są coraz bardziej widoczni w różnych sferach życia naukowego i artystycznego, nagrody otrzymuje także nasza kadra. Poniżej zamieszczamy (w układzie alfabetycznym) informacje o nagrodach i stypendiach przyznanych w ostatnim okresie.

Krzysztof Aleksandruk (matura 2008) – artysta plastyk.

Wojciech Antosik (nauczyciel muzyki) występował na festiwalu „Nokturny” w Atenach >>>>.

Aleksander Badowski (matura 2003) – specjalista od biegania przełajowego.

Julia Banaszewska (matura 2003) – organizatorka Warsaw Film Festival.

Agnieszka Baranik (matura 2008) zdobyła tytuł finalisty z wyróżnieniem w eliminacjach centralnych XXXI Olimpiadzie Artystycznej (w sekcji muzyki).

Marta Baranowska (matura 2007) – artystka plastyczka.

Anna Melania Baranowska (matura 2005) – artystka plastyczka.

Tomasz Barlak (matura 2011) – artysta plastyk.

Aleksander Baron (matura 2002), restaurator, założyciel restauracji Solec 44.Jeden z najbardziej rozpoznawalnych szefów kuchni młodego pokolenia. współorganizator namiotu pomocy dla Ukrainców „Żywimy na Zachodnim”.

Marianna Bociańska (matura 2019), laureatka XXXI Olimpiady Filozoficznej. Studentka PWSFTViT w Łodzi.

Max Bojarski (matura 1997). działacz społeczno-polityczny.

Justyna Bojczuk (matura 2014), aktorka musicalowa (Jasmin w musicalu Alladyn jr), estradowa i filmowa; dubing.

Oliwia Cabaj (matura 2011) – artystka i fotograf.

dr Beata Dasiewicz – nauczycielka chemii, kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Chemii Fizycznej SGGW.

Weronika Chełmecka (matura 1997) – historyczka sztuki.

Krzysztof Czajka (matura 2004) – artysta plastyk.

Anna Czarnocka (Narkiewicz) (matura 1999) – artystka plastyczka; nauczycielka plastyki w naszej szkole w latach 2010-2013).

Martyna Ćwiek (matura 2003) – muzyk, pracuje wFilharmonii Narodowej w Warszawie.

Zofia Domalik(matura 2014)) – stypendium naukowe Premiera za rok 2012 >>>>; aktorka >>> filmowa i teatralna, laureatka za debiut filmowy w „Wszystko dla mojej matki”.

Rafał Dominik (matura 2004) – artysta plastyk.

Miłka Dudek (matura 2008) – artystka plastyczka.

Joanna Dyszlewska (matura 2010) – historyczka sztuki.

Justyna Eidrigiewicz (matura 1996) – artystka plastyczka.

Maria Eysmont-Machulska (matura 2003) – scenografka filmowa.

Aleksandra Fijał (matura 2012) – mistrzyni Polski kobiecego driftingu.

Tomasz Flasiński (matura 2002) historykkrytyk teatralny, poeta.

Justyna Fogler (matura 2008) – laureatka Olimpiady Filozoficznej(2008)

Zuzanna Galia (matura 2010) – aktorkadubbing.

Mateusz Gałat (matura 2020) – stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Łukasz Gawroński (matura 2017) – aktor.

Barbara Gliszczyńska-Zamek (matura 2004) –śpiewaczka operowa – sopran.

Antonina Haber (matura 2020). Wolontariuszka Muzeum Powstania Warszawskiego; studentka Szkoły Filmowej w Łodzi / PWSFTviT.

Milena Iwańska (matura 2007) – teatrolożka; łowczyni głów na Oxfordzie.

Katarzyna Jachnia (matura 2005), prowadzi kwiaciarnię Kwiatostan Warszawski na Zoliborzu.

Krzysztof Aleksander Janczak (matura 2002), absolwent muzykologii na UW, absolwent kompozycji i orkiestracji w École Normale de Musique de Paris,  komponuje symfonie (medal od Lecha Kaczyńskiego za Symfonię dla Powstańców Warszawy),   >>>muzykę filmową, teatralną; nominacja do stypendium Radia RMF Classic >>>>. Laureat statuetki Dębowy Taboret 2016.

Zuzanna Jakubowska (matura 2003) – historyczka sztuki.

Joanna Janiak (nauczycielka matematyki i informatyki) – laur za najlepszą stronę internetową w Polsce w kategorii organizacji Non-Profit >>>>.

Aniela Janowska (matura 2017) – laureatka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej 2017. >>>>filmowa recenzja.

Magdalena Jaroszewicz (matura 2004) – reżyserka filmowa.

Misheel Jargalsaikhan(matura 2007) – lekarka, aktorka.

Lena Jaworska (matura 2016) – film

Katarzyna Kacprzak (z d. Skupińska) – autorka kryminałów korporacyjnych „Spinka”, „Bańka” i opowiadań dla dzieci.

Michał Kaczoń (matura 2008) – dziennikarz, filmoznawca. Redaktor Magazynu Filmowego.

Agnieszka Kaczorowska(matura 2011), nagroda Prezesa Rady Ministrów (2009); mistrzyni Polski a następnie świata w kategorii młodzieżowej w tańcach latynoamerykańskich, występuje w filmach; prowadzi własną szkołę tańca.

Katarzyna Kander (matura 2005). Założycielka marki HIBOU.

Anna Karpińska (matura 2008) – historyczka sztuki.

Magdalena Karpińska (matura 2003) -artystka plastyczka;nagroda w 10. Konkursie Gepperta >>>>; indywidualna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski >>>>;

Lidia Klein (matura 2002) – dwukrotna laureatka Olimpiady z historii sztuki; stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2012 >>>>Historyczka sztuki. Laureatka szkolnej statuetki Dębowy Taboret.

Michał Kluge (matura 1998) – operator filmowy.

Jan Komasa (matura 2000) – >>> reżyser filmowy autorskich filmów i teatru telewizji. Laureat szkolnej nagrody 21 SLO – „Dębowy Taboret 2006”. >>>>>więcej; ; liczne nagrody za film Sala samobójców: Filmowe Orły >>>>, Srebrne Lwy >>>>, Złote Kaczki >>>>, Festiwal Camerimage >>>>; Miasto 44 >>>; Powstanie Warszawskie; nominowane do Oskara Boże ciało (2019); Sala samobójców – Hejter (2020).

Michał Kokoszczyński (matura 2013) – artysta plastyk.

Katarzyna Korzeniecka (matura 1995) – artystka plastyczka.

Melania Kowalczyk (matura 2001). Aktorka filmowa;musicalowa; absolwentka PWST w Krakowie (2021)

Dominik Kowalski (matura 2011)- artysta plastyk.

Katarzyna Krasuska (matura 1996) – artystka plastyczka.

Iga Krefft (matura 2014) – piosenkarka, aktorka.

Krystyna Kubalska-Sulkiewicz, nauczycielka historii sztuki otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”; laureatka statuetki 21 SLO – Złoty Grot..

Iwona Kubicz (Adamczyk) (matura 1996) – dyrektorka Strategii i Rozwoju; w: On Board PR Ecco Network, prezeska Procontent Communication

Maria Kujawska (matura 2015) – otrzymała stypendium Premiera za rok 2013-2014.

Weronika Kuźma (matura 2003) – fotograf – prowadzi Wuka Studio.

Natalia Kukulska(matura1995) piosenkarka aktywna od dziecka. Laureatka szkolnej nagrody „Dębowy Taboret 2003„. Statuetka Osobowość Mody „Złote Szpilki” 2012 >>>> oraz wyróżnienie za stronę internetową w kategorii Wokalistka >>>>.

Joanna Kulczyńska-Dołowy (matura 1997) – nagroda Prezydenta Warszawy (1997), architektka wnętrz, scenografka; jest współautorką projektu wnętrz Centrum „Fabryka Trzciny: oraz centrum handlowo-kulturalnego Mysia 3

Antonina Kumor (matura 2018) otrzymała stypendium premiera za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/17.

Filip Kurzewski (matura 2003); architekt, nagroda za projekty architektoniczne >>>>, projektant remontu wnętrz naszej szkoły, laureat statuetki Dębowy Taboret 2022.

Mikołaj Kustra – II nagrodę Turnieju Jednego Wiersza 2017 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. zajął drugie miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pigmalion fantastyki” za opowiadanie „Pani Lucyna” 2018

Olga Kwiecińska (matura 1998) – producentka filmowa i telewizyjna, aktorkawspółorganizatorka namiotu pomocy dla Ukrainców „Żywimy na Zachodnim”.

Karol Lebiedziński uzyskał tytuł finalisty XII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”.

Maria Lekszycka (matura 2005) – artystka plastyczka.

Dawid Lekszycki (matura 1996) – artysta plastyk.

Marianna Linde – (matura 2012)aktorka, piosenkarka.

Weronika Litwin (matura 1999) – historyczka sztuki.

Marcin Łobacz(matura 2006), zdobył drugie miejsce w konkursie  „Oskary Polskiej Mody 2004” i trzykrotnie otrzymał (2004-2006)stypendium Premiera RP za bardzo dobre wyniki w nauce. Po szkole realizuje się jako projektant mody. >>> kolekcja Madame de Sade; Także w >>> Londynie i w Emiratach arabskich. Laureat nagrody teatralnej za kosriumy do opery Czarodziejski flet Amadeusza Mocarta (2020).

Gizela Malinowska (matura 1999) – artystka plastyczka, fotografik

Katarzyna Markowska (rocznik 1992-1996) – realizuje się m.in. jako działaczka społeczna. „Dębowy Taboret 2011”.  Nauczycielka Jogi w 21SLO w latach 2012-14 r. Właścicielka Szkoły jogi Shakli; prezeska fundacji Sztuka Ciała.

Maja Markowska (matura 2005), współwłaścicielka ośrodka konferencyjnego i ewentowego Villa omnia.

Jerzy Markuszewski (matura 2004) – muzyk perkusista.

Jagoda Maruda (matura 2003) – modelka, twórczyni marki jubilerskiej Jagg.jewels.

Maria Michalska (matura 2009) – artystka plastyczka.

Nina Michnik – finalistka XXX Olimpiady Filozoficznej, działaczka społeczna

Alan Migoń (matura 2013) – poeta, filozof, autor.

Julia Minasiewicz (matura 2017) uzyskała tytuł laureatki XXIX Olimpiady Filozoficznej 2017, działaczka społeczna.

Anna Mitzner-Izdebska (rocznik 2000-2004) – Diamentowy Grant Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego >>>>. Wydanie książki naukowej „Pitagoreizm. Jedno jako arche w metafizyce, antropologii i polityce”, Wydawnictwo Uniwersytet Warszawski, 2012. >>>>;  stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2013 >>>> poz. 38.

Anna Molska(rocznik 1998-2002), jest cenioną artystką sztuki wideo. Laureatka szkolnej nagrody „Dębowy Taboret 2009„, stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury i Sztuki >>>>, Więcej >>>>Kilkasetindywidualnych wystaw, także w CSW i Zachęcie >>>>

Agnieszka Mysiak Wrzeszcz – polonistka, kordynatorka ds. wystawy i społeczności wystawców w Centralnym Domu Technologii CDT

Bartosz Nalazek (matura 2005) operator filmowy (m.in. asystent Janusza Kamińskiego przy filmach S. Spielberga), teatrze – reżyser światła i wizualizacji >>>>

Rafał Niemojewski (matura 1996) – historyk sztuki.

Zulejka Nowicka (matura 2013) – międzynarodowa działalność charytatywna.

Zuzanna Olędzka (matura 2007) – artystka plastyczka.

Aleksander Opolski (matura 2021) – łączył naukę ze studiami (fortepian) na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina; stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. 

Agnieszka Osuch (matura 2005) – historyczka sztuki.

Agnieszka Ossowska (z d. Malinowska), (matura 2010), producent filmowy, m.in. w Abstra Sp. z o.o.

Agata Pabjas(rocznik 1994-1998), będąc w szkole realizowała swoją pasję jako modelka. Od wielu lat prowadzi własną, liczącą się na rynku agencję modelek

Magdalena Pankiewicz (matura 2004) – artystka plastyczka.

Paweł Paprocki (rocznik 1998-2002), absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, już ceniony aktor Teatru Narodowego. Laureat szkolnej nagrody „Dębowy Taboret 2009„.

Aleksandra Parnowska (Ramsey) (matura 2004). Prowadzi w Warszawie Hostel Pepe.

Michał Passendorfer (matura 2006) – aktor filmowy

Barbara Pazio (matura 2018) – zajęła drugie miejsce w eliminacjach mazowieckich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2017, aktorka.

Sylwia Pawełkowicz (matura 1996) – artystka plastyczka.

Gabriela Pietrucha(matura 2012),aktorka filmowa i estradowa.

Katarzyna Polewany (matura 2012) – aktorka.

Olga Poreda (matura 1996) – artystka plastyczka.

Katarzyna Przezwańska (matura 2003) – artystka plastyczka; indywidualna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski >>>

Franciszek Przybylski (matura 2012) – aktor,operator kamery.

Natalia Przybysz (rocznik 1998-2002stworzyła wraz z siostrą zespół SISTARS, który zdobył liczne nagrody. Prowadzi solową działalność piosenkarską – znana  jako N’Talia i Natu – polska wokalistka i autorka tekstów. Laureatka nagrody „Dębowy Taboret 2006”.  Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV >>>; Dwie statuetki Frederyki 2015

Maciej Puczyński (matura 1998) – operator i producent filmowy.

Paulina Pyszkiewicz (matura 2012) – twórczyni marki ubiorów LeBrand.

Dominika Renes (matura 1999) – reżyserka i producentka filmowa; charakteryzatorka.

Julian Rosiński (matura 2021) – poeta, laureat 14. edycji „Połowu” oraz konkursu na „Wiersz i opowiadanie doraźne 2020”.

Jan Rotowski (matura 2017) – aktor.

Wojciech Rotowski (matura 2013) aktor musicalowy (Alladyn w Alladyn jr) i filmowy, reżyser teatralny autorskiego spektaklu >>> „Czarodziej”.

Agata Rudowska (matura 1995) – artystka plastyczka.

Kacper Rudziński (matura 2010) – artysta plastyk, operator filmowy.

Aleksandra Rusak (matura 2010) – prowadzikwiaciarnię Mak (założoną 1904 r.)kontynuując tradycję rodzinną. 

Amudena Rutkowska (matura 1995) – etnograf w Muzeum Etnograficznym; pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa.

Mateusz Skarbek (matura 2017) – fotograf.

Miłosz Skrzydlak (matura 2021) – finalista XXXIII olimpiady filozoficznej.

Aleksandra Skrzyszowska (matura 2000) – historyk sztuki; Manager ds. Marketingu Lampart Group S.A. Dyrektorka ds. operacyjnych Panther. 

Piotr Sobociński jr(rocznik 1999-2003), operator filmowy. W konkursie etiud studenckich na festiwalu Camerimage (2004 r.) zdobył Złotą Kijankę za etiudę „Zima” z muzyką Krzysztofa A. Janczaka. Opracował kolor do filmu dokumentalnego Jana Komasy „Powstanie Warszawskie”. Laureat nagrody „Dębowy Taboret 2013„. Nominacja do nagrody Złota Żaba za film Róża na Camerimage >>>>. Jest autorem zdjęć do filmu Drogówka Wojciecha Smarzowskiego >>>> lub tu >>>>;. jest autorem zdjęć do filmu Układ zamknięty Ryszarda Bugajskiego >>>>; jest autorem zdjęć do filmu Łukasza Palkowskiego  >>> Bogowie oraz filmu Wołyń; nominowane do Oskara Boże ciało (2019).

Weronika Sołtysiak (matura 2011) – historyczka i menedżerka sztuki.

Marcin Starzecki (matura 2004) – nagroda Prezesa Rady Ministór (2002 i  2004)); eżyser filmowy; nagrody za teledysk Nie ma cwaniaka na warszawiaka >>>>: Laureat 7. edycji Gwarancji Kultury 2012 w kategorii Wydarzenie w sieci >>>>; Grand Prix 20. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2011 >>>> –  statuetka >>>>.

Dominik Strzałkowski (matura 2002) – artysta plastyk.

Eliza Sulkowska-Wolff (matura 1997)  artystka plastyczka.

Katarzyna Surowska (matura 2013) – laureatka III miejsca w konkursie WARSZAWA-MOJE MIASTO >>>>.

Antoni Sztaba (matura 2020), aktor

 Stanisław Świątkowski (matura 2017) – muzykYoutuber THOR, student szkoły muzycznej w Londynie.

Aleksandra Szwed (matura 2009) nagroda Prezesa Rady ministrów (2007); występuje w filmie, na estradzie i w teatrze.

Andrzej Szajewski (matura 1999), po sukcesach w MTV, zrealizował w telewizji publicznej cykl filmów o polskich reżyserach filmowych i teatralnych.

Zbigniew Szymańczyk (matura 2013) – fotograf.

Włodzimierz Szymański (matura 2000) – artysta plastyk, fotograf.

Włodzimierz Taboryski (dyrektor) – w 1996 roku inicjator organizowania targów szkół średnich dla ósmoklasistów (dziś Salon Perspektyw). Medal Komisji Edukacji Narodowej >>>>; dyplom uznania od organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Bardów >>>>. Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP z okazji 25 lat oświaty niezależnej >>>>.

Marcin Turski(matura 2011) – aktor, piosenkarz.

Antoni Umecki (matura 2004). lekarz psychiatra dzieci i młodzieży.

Jan Wachowski(matura 2017) III nagroda na XVI Ogólnopolskim Konkurcie Kompozytorskim UFA >>>> (3 klasa) – został stypendystą Krajowego Funduszu Na rzecz Dzieci, (klasa 3, w roku szkolnym 2016/17); zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Cum Laude Music Awards w Hiszpanii.

Anna Walewska (matura 2005) – historyczka sztuki w Muzeum Narodowym.

Wacław Warchoł (matura 2010) – aktor.

Weronika Warchoł (matura 2013) – aktorka.

Michał Wawer (matura 2008). nagroda Prezesa Rady Ministrów (2006); Zwyciężył konkursie literackim pt. „Maciej Sarbiewski (1595-1640). >>>Polityk<<< 

Damian Wenski (matura 1999) – architekt.

Paulina Wejs (matura 2002) – historyczka sztuki.

Mikołaj „Miki” Wielecki(matura 1995) – prowadzi grupę bębniarzy na Bielanach >>>>

Marta Wierzbicka (matura 2010), aktorka filmowa i teatralna.

Martyna Wiśniewska (matura 2003) – artystka plastyczka.

Maria Witkowska (matura 2017) odebrała stypendium premiera za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/15, aktorka.

Przemysław Woś (matura 1999) – architekt.

Julia Wróblewska (matura 2018) – aktorka, zagrała w kolejnym filmie, rola w filmie „Listy do M – 2 więcej >>>>.

Bartosz Ślepowron Wyrzykowski (matura 1998) – producent filmowy, kierownik produkcji filmowej.

Agata Zacharzewska (matura 1996) – historyczka sztuki.

Krystyna Zajkowska – (matura 2020) – aktorka musicalowa.

Gaweł Zalewski (matura 2008) – laureat olimpiady filozoficznej (2008).

Maria Zamachowska (matura 2014) – prezenterka w >> Radio Nowy Świat.

Monika Zamięcka (matura 1996) – artystka plastyczka.

Łukasz Zaremba (matura 2002) – nagroda Prees Rady Ministrów (2001); dwukrotny  laureat Olimpiady z historii sztuki; kulturoznawca: stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2012 >>>>; stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2013 >>>>. poz. 123. Laureat szkolnej statuetki Dębowy Taboret.

Julia Zarzecka (matura 2019) – zajęła pierwsze miejsce w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA” 2017 („La vie en rose” z repertuaru Edith Piaf) oraz drugie miejsce w konkursie piosenki XVII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA

Maciej Zdrojewski (matura 2008) – operator filmowy.

Mateusz Zelnik (matura 2000). Fotograf.

Katarzyna Zielecka (matura 1997) – montaż filmowy.

Jan Jakub Zielecki (matura 1996) – artysta plastyk, specjalista od reklamy.

Michał Zieliński – laureat Olimpiady Wiedzy o Prawie 2022.

Rozalia Ziołkowska (matura 2018) – stypendystka premiera za rok 2016-2017.

Jarosław Zuzga (matura 1996) – fotograf.

Dominika Żdżalik (matura 1995) – prowadzi programy w POP Radio.

Grzegorz Żórawski (matura 2013) – stypendium naukowe Premiera za 2010 rok >>>>; klasy 3) – stypendium naukowe Premiera za 2011 rok >>>>;  aktor i  reżyser musicalowy; aktor dubbingowy.

Aleksander Żyłka (matura 2013) – DJ Aleksander Saineer.

Katarzyna Żytomirska (matura 1996) – działaczka społeczna, autorka, aktorka, śpiewaczka nie tylko ludowa. „Dębowy Taboret 2011”.


13-26.04.2012 r. absolwenci związani ze sztukami plastycznymi spotkali się na zorganizowanej dla nich przez szkołę wystawie pt. My z GROTOWSKIEGO >>>>; na FB >>>>.


27 marca 2013 r. w kinie Femina odbył się przegląd filmów zrealizowanych przez uczniów i absolwentów z lat 1998-2013 – Filmowcy z Grotowskiego >>>> : na FB >>>>


Czekamy na informacje o następnych nagrodach i wyróżnieniach dla naszych absolwentów.
Przypominamy, że szkoła pamięta o swoich absolwentach, a wyróżniającym się przyznaje statuetkę Dębowy Taboret